18 липня 2024
Децентралізація

Уся мережа ЦНАП: Мінцифри та ПРООН запускають національну вебплатформу «Дія Центрів»

Новий інструмент допоможе громадянам швидко та легко скористатися послугами, які надають національні й місцеві органи влади, а представникам ЦНАПів – покращити якість надання адмінпослуг.


Міністерство цифрової трансформації України та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні презентують національну вебплатформу центрів надання адміністративних послуг «Дія центрів», створену за фінансової підтримки Уряду Канади.

На вебплатформі громадяни зможуть знайти повну інформацію про електронні адміністративні послуги, новини про діяльність та розклад роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів), адреси, контакти, інтерактивний календар подій та багато іншого.

Заступниця Міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська зазначила, що кожен українець, який планує візит за адмінпослугою, вже зараз зможе на платформі сформувати маршрут до найближчого Центру, перевірити актуальний графік його роботи, доступні основні та додаткові послуги, а також оцінити якість обслуговування.

«Незабаром з’явиться довгоочікувана можливість — попередній запис до Центру онлайн. Ми плануємо запустити цю функцію у 2022 році та масштабувати на всі ЦНАПи в Україні, а їх вже понад 2,2 тис. точок. Це дозволить взагалі прибрати таке явище, як черги за держпослугами, з життя людей», — додала пані Рабчинська.

Громадяни використовуватимуть платформу, щоб:

  • отримати інформацію про роботу ЦНАПів та перелік адміністративних послуг;
  • знайти на мапі найближчий ЦНАП і записатися на прийом;
  • оцінити якість послуг, залишити відгуки, скарги, ідеї або пропозиції;
  • подати заявку на працевлаштування у ЦНАПі.

Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза зазначила, що Канада з гордістю підтримує ці зусилля і задоволена, що вона спирається на спроможність України у цифровізації.

«Ми знаємо, що надання послуг, яке зосереджується на потребах громадян, є ключовим пріоритетом для Уряду України. Ця вебплатформа полегшить українцям взаємодію зі своїм Урядом та доступ до необхідних послуг. Зрештою, Уряд має виступати фасилітатором, а не бар’єром. За допомогою цієї платформи ми зробимо ще один крок у цьому напрямку для всіх українців», — підкреслила пані Ґаладза.

Крім того, платформа слугуватиме майданчиком для обміну досвідом між співробітниками ЦНАПів, адже за допомогою цього інструменту вони зможуть проходити онлайн-навчання, отримувати роз’яснення та рекомендації щодо їхньої роботи, користуватимуться бібліотекою корисних матеріалів та вивчати кращі практики.

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що надійне та міцне партнерство з Міністерством цифрової трансформації України створює простір для об’єднання зусиль і просування інноваційних, ефективних та інклюзивних цифрових рішень для громадян України.

«Це вкрай важливо, що вразливі групи населення, які з тих чи інших причин не могли обслуговуватися у стаціонарних ЦНАПах, відтепер матимуть інструмент, який полегшить їхній доступ до всього спектру адміністративних послуг, – зазначила пані Фоуані. – Я впевнена, що цей фундаментальний крок у цифровізації інклюзивних державних процесів не лише допоможе громадянам отримувати зручні та якісні державні послуги, а й стане ефективним рішенням для усунення корупційних ризиків у цій сфері».

Національну вебплатформу «Дія Центрів» створено у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру спільно з Міністерством цифрової трансформації України та проєктом «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (SURGe) за фінансової підтримки Уряду Канади.

06.09.2021 - 13:48 | Переглядів: 5182
Уся мережа ЦНАП: Мінцифри та ПРООН запускають національну вебплатформу «Дія Центрів»

Теги:

адміністративні послуги

Джерело:

ПРООН в Україні

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 липня 2024

Освітній Маркер: Що нового в освіті за червень

Освітній Маркер: Що нового в освіті за червень

У новому випуску проєкту «Освітній маркер» ведучі Ярослава Мозгова та Ярослав Лисенко розповідають: як пройшла...

18 липня 2024

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний простір «Знайди себе»

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний...

У Підволочиській громаді, яка розташована в східній частині Тернопільської області, проживають майже 5 тисяч молодих...

18 липня 2024

У Житомирі та Вінниці менше вимкнень світла, ніж у решти міст. Як їм це вдалося?

У Житомирі та Вінниці менше вимкнень світла,...

"Зелена" енергетика змінила статус рятівниці природи на спосіб виживання громад. Як фінансувати та лобіювати...

18 липня 2024

Громади Херсонщини отримали допомогу від U-LEAD: генератори, інструменти, навантажувачі

Громади Херсонщини отримали допомогу від...

Громади продовжують отримувати підтримку у вигляді необхідної техніки та інструментів, експертного супроводу та...