Представництво ЄС в Україні відзначило прогрес Житомирської області у децентралізації та запобіганні й протидії корупції
Делегація Представництва ЄС в Україні спільно з представниками «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) відвідали Житомир та обговорили підтримку ЄС України у сферах децентралізації та запобігання і протидії корупції.
Візит розпочався із низки зустрічей з місцевою владою – першою заступницею голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталією Остапченко, головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком та заступником голови Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою. Децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією були у фокусі цих зустрічей.
Ксав’є Камю, очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні, відзначив, що децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією є одними із найдинамічніших реформ в Україні за останні роки та одним із ключових пріоритетів підтримки ЄС Україні.
«Я із задоволенням побачив на місцях у Житомирській області результати спільних зусиль флагманських програм ЄС: «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні у боротьбі з корупцією та сприянні доброчесності інститутів підтримки належного місцевого самоврядування. Я пишаюся численними відчутними результатами у сфері належного місцевого врядування, прозорості та надання послуг, досягнутими завдяки міцному партнерству між інституціями ЄС, державами-членами ЄС та українськими партнерами на рівні Житомирської області, міста та громади, а також місцевим громадянським суспільством та бізнес-спільнотою. Зі зростанням ролі місцевої влади стає все важливішим поєднувати та координувати нашу діяльність як щодо реформи децентралізації, так і щодо боротьби з корупцією. Я вірю, що прогрес в обох напрямках матиме позитивний наскрізний вплив також і на інші сектори реформ. Саме тому ми продовжимо підтримувати Житомирщину та інші регіони України у цих масштабних зусиллях з реформування», – наголосив Ксав’є Камю.
Регіон є гарним прикладом широкого та відчутного впливу децентралізації, що охоплює різні аспекти місцевого життя. Делегація відвідала регіональний офіс U-LEAD у Житомирі та взяла участь в дискусії у форматі круглого столу з головами громад Житомирської області. Зустріч була організована «U-LEAD з Європою» для обговорення того, як потенціал децентралізації може бути корисним для просування доброчесності та боротьби з корупцією на місцевому рівні.
Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель:
«Обмін із нашими партнерами в Житомирській області надав важливу інформацію про майбутні потреби для успішного впровадження реформи децентралізації та забезпечення сталого місцевого самоврядування. Він також є прикладом тісної співпраці між «U-LEAD з Європою» та Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні для сприяння місцевому самоврядуванню, яке є прозорим, цілісним та реагує на потреби громадян. Прямуючи разом, ми залишаємося надійним партнером громад зараз і в наступні роки».
Делегація також провела зустріч із заступницею міського голови Житомира Світланою Ольшанською, під час якої обговорили зусилля міста, спрямовані на боротьбу з корупцією. З 2018 року Житомир бере участь у програмі Антикорупційної ініціативи ЄС «Міста доброчесності» та впроваджує інструменти з підвищення прозорості та підзвітності виконавчої влади.
Керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен:
«Ми раді відзначити, що Житомир показує прогрес у сфері посилення доброчесності. За підтримки EUACI, Житомир запустив Геопортал з відкритими даними, провів оцінку корупційних ризиків та розробив і затвердив Муніципальний план доброчесності для подолання корупційних ризиків».
Теги:
доброчесність міжнародна підтримка
Область:
Житомирська областьДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
11 жовтня 2024
Як зібрати вихідні дані для комплексного плану – експертне роз’яснення
Як зібрати вихідні дані для комплексного плану...
Чинне законодавство вимагає, щоб усі територіальні громади України розробили та затвердили комплексний план...
11 жовтня 2024
В Україні розпочала роботу нова...
11 жовтня 2024 року в Україні офіційно презентовано роботу нової шведсько-української багаторічної ініціативи...
11 жовтня 2024
За 9 місяців 2024 року до загального фонду...
За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн, що на 63,4 млрд грн більше, ніж...
11 жовтня 2024
Розпочалося громадське обговорення...
Міністерство освіти і науки України розпочало громадське обговорення законопроєкту, спрямованого на унормування НПА...