13 жовтня 2024
Децентралізація

Представництво ЄС в Україні відзначило прогрес Житомирської області у децентралізації та запобіганні й протидії корупції

 

Делегація Представництва ЄС в Україні спільно з представниками «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) відвідали Житомир та обговорили підтримку ЄС України у сферах децентралізації та запобігання і протидії корупції.


Візит розпочався із низки зустрічей з місцевою владою – першою заступницею голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталією Остапченко, головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком та заступником голови Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою. Децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією були у фокусі цих зустрічей.

Ксав’є Камю, очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні, відзначив, що децентралізація, верховенство права та боротьба з корупцією є одними із найдинамічніших реформ в Україні за останні роки та одним із ключових пріоритетів підтримки ЄС Україні.

«Я із задоволенням побачив на місцях у Житомирській області результати спільних зусиль флагманських програм ЄС: «U-LEAD з Європою» та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні у боротьбі з корупцією та сприянні доброчесності інститутів підтримки належного місцевого самоврядування. Я пишаюся численними відчутними результатами у сфері належного місцевого врядування, прозорості та надання послуг, досягнутими завдяки міцному партнерству між інституціями ЄС, державами-членами ЄС та українськими партнерами на рівні Житомирської області, міста та громади, а також місцевим громадянським суспільством та бізнес-спільнотою. Зі зростанням ролі місцевої влади стає все важливішим поєднувати та координувати нашу діяльність як щодо реформи децентралізації, так і щодо боротьби з корупцією. Я вірю, що прогрес в обох напрямках матиме позитивний наскрізний вплив також і на інші сектори реформ. Саме тому ми продовжимо підтримувати Житомирщину та інші регіони України у цих масштабних зусиллях з реформування», – наголосив Ксав’є Камю.

 

 

Регіон є гарним прикладом широкого та відчутного впливу децентралізації, що охоплює різні аспекти місцевого життя. Делегація відвідала регіональний офіс U-LEAD у Житомирі та взяла участь в дискусії у форматі круглого столу з головами громад Житомирської області. Зустріч була організована «U-LEAD з Європою» для обговорення того, як потенціал децентралізації може бути корисним для просування доброчесності та боротьби з корупцією на місцевому рівні.

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель:

«Обмін із нашими партнерами в Житомирській області надав важливу інформацію про майбутні потреби для успішного впровадження реформи децентралізації та забезпечення сталого місцевого самоврядування. Він також є прикладом тісної співпраці між «U-LEAD з Європою» та Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні для сприяння місцевому самоврядуванню, яке є прозорим, цілісним та реагує на потреби громадян. Прямуючи разом, ми залишаємося надійним партнером громад зараз і в наступні роки».

Делегація також провела зустріч із заступницею міського голови Житомира Світланою Ольшанською, під час якої обговорили зусилля міста, спрямовані на боротьбу з корупцією. З 2018 року Житомир бере участь у програмі Антикорупційної ініціативи ЄС «Міста доброчесності» та впроваджує інструменти з підвищення прозорості та підзвітності виконавчої влади.

Керівник EUACI Аллан Паг Крістенсен:

«Ми раді відзначити, що Житомир показує прогрес у сфері посилення доброчесності. За підтримки EUACI, Житомир запустив Геопортал з відкритими даними, провів оцінку корупційних ризиків та розробив і затвердив Муніципальний план доброчесності для подолання корупційних ризиків».

Приєднані зображення:

Теги:

доброчесність міжнародна підтримка

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

11 жовтня 2024

Як зібрати вихідні дані для комплексного плану – експертне роз’яснення

Як зібрати вихідні дані для комплексного плану...

Чинне законодавство вимагає, щоб усі територіальні громади України розробили та затвердили комплексний план...

11 жовтня 2024

В Україні розпочала роботу нова шведсько-українська багаторічна ініціатива «Посилення управління побутовими відходами»

В Україні розпочала роботу нова...

11 жовтня 2024 року в Україні офіційно презентовано роботу нової шведсько-української багаторічної ініціативи...

11 жовтня 2024

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн (+63,4 млрд грн)

За 9 місяців 2024 року до загального фонду...

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн, що на 63,4 млрд грн більше, ніж...

11 жовтня 2024

Розпочалося громадське обговорення законопроєкту, що дозволить втілити реформу профільної середньої освіти в Україні

Розпочалося громадське обговорення...

Міністерство освіти і науки України розпочало громадське обговорення законопроєкту, спрямованого на унормування НПА...