17 червня 2024
Децентралізація

У Мінрегіоні відбулася зустріч з Префектом Французької Республіки Еріком Фреселінаром

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном та префектом Французької Республіки Еріком Фреселінаром.

Сторони обговорили співпрацю щодо обміну досвідом у частині впровадження інституту префектів, повідомили у пресслужбі Мінрегіону. 

«Мінрегіон продовжує роботу з законодавчого забезпечення реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в межах чинної Конституції України. Ми розглядаємо питання переформатування місцевих державних адміністрацій з органів загальної компетенції на контрольно-наглядові органи у системі виконавчої влади префектурного типу. I незабаром розпочнеться робота над законопроєктом “Про префекта”. Переконаний, що досвід наших французьких партнерів, набутий протягом десятиріч, дозволить уникнути багатьох помилок при впровадженні цього інституту в Україні», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

У свою чергу, префект Французької Республіки Ерік Фреселінар детально розповів про роботу та функції префекта. Зокрема, у Франції посаду префекта затверджує Президент, Прем’єр-міністр та відповідний Міністр. Префектів обирають серед кандидатів, які раніше працювали на посаді супрефекта або осіб цивільної адміністрації. Головним завданням на цій посаді є здійснення адміністративного нагляду за діяльністю місцевих органів влади, контроль за використанням державних коштів у регіонах, оперативне вирішення криз на місцях. Також Ерік Фреселінар поділився досвідом організації інституту префекта, зокрема, у столиці Франції — Парижі. 

«Щодо префектів існує багато хибних уявлень. Наприклад, є думка, що префект - авторитарна особа. Це не зовсім вірно. Основна задача префекта - налагодити діалог між центральною та місцевою владою. Також варто наголосити, що префект є політично нейтральною особою», - зауважив Префект Французької Республіки Ерік Фреселінар.

Водночас Посол Етьєн де Понсен подякував Міністру Олексію Чернишову за ініціацію цієї зустрічі та наголосив, що досвід Французької Республіки може бути корисним, зокрема у впровадженні інституту префектів.

Більше про плани з запровадження інституту префекта в Україні 

27.08.2021 - 13:20 | Переглядів: 3181
У Мінрегіоні відбулася зустріч з Префектом Французької Республіки Еріком Фреселінаром

Приєднані зображення:

Теги:

префект Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 червня 2024

10 років співробітництву громад: результати дослідження ефективності та концепція змін до законодавства

10 років співробітництву громад: результати...

Співробітництво територіальних громад – один з перших інструментів, створений для розвитку громад в рамках реформи...

17 червня 2024

Топ-5 викликів громад в управлінні відходами і як їх вирішувати

Топ-5 викликів громад в управлінні відходами і...

За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, якщо у світі переробляють понад 60% твердих...

14 червня 2024

14 червня 2024

Вакансії у шведську Програму підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні

Вакансії у шведську Програму підтримки реформ...

SALAR International оголошує вакансії у шведську Програму підтримки реформ децентралізації та відновлення в Україні,...