24 лютого 2024
Logo slogan

Яке майно районні ради не обов'язково мають передавати громадам

Авторка: Ольга Лебединська, експертка з юридичних питань


У 2020 році було сформовано новий  адміністративно-територіальний устрій України. Після чергових виборів почалася реорганізація органів місцевого самоврядування та впорядкування питань комунальної власності, одним із резонансніших етапів якого є питання передачі територіальним громадам майна, що знаходиться в управлінні районних рад. 

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року № 1009-IX було визначено порядок передачі такої категорії майна. Цим Законом, зокрема, передбачено, що до 1 липня 2021 року правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, зобов’язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України.

Слід зазначити, що більшість районних та сільських, селищних, міських рад знайшли порозуміння у цьому складному питанні, і станом на 1 липня 2021 року в цілому по Україні передано 99,7% об’єктів.

Разом із тим, слід звернути увагу, що зазначена норма не вимагає передачі об’єктів комунальної власності, що не утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів (госпрозрахункових підприємств). Отже, в разі прийняття районною радою рішення про подальше управління комунальними підприємствами, установами, організаціями, видатки на утримання яких не здійснюються з відповідного місцевого бюджету, таке рішення не суперечитиме вимогам законодавства, встановленим для впорядкування комунального майна за наслідками формування нового адміністративно-територіального устрою. 

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.
23.07.2021 - 15:21 | Переглядів: 9952
Author list e6ddb7f2985d68f5736c1b5c8eed8ce1

Автор: Ольга Лебединська

Теги:

майно Ольга Лебединська

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 лютого 2024

До 85% громад турбує облаштування доріг - експерт

До 85% громад турбує облаштування доріг - експерт

Розвиток дорожньої інфраструктури в громадах під час війни. Про це - у новому випуску подкасту від Програми USAID...

24 лютого 2024

Уряд затвердив розподіл 6,2 млрд грн додаткової дотації для місцевих бюджетів

Уряд затвердив розподіл 6,2 млрд грн додаткової...

23 лютого Уряд затвердив перший з двох етапів розподілу додаткових дотацій з державного бюджету. Ці кошти, у розмірі...

23 лютого 2024

Новий порядок відкриття рахунків в органах Казначейства: акценти для розпорядників та одержувачів коштів

Новий порядок відкриття рахунків в органах...

Експерти Програми USAID DOBRE у роз’ясненні аналізують нову редакцію Порядку №758, затверджену Наказом Мінфіну №23, з...

23 лютого 2024

За 2023 рік громади добровільно перерахували понад 16 млрд грн на потреби ЗСУ - Міноборони

За 2023 рік громади добровільно перерахували...

Територіальні громади самостійно ухвалювали рішення щодо виділення коштів безпосередньо тим військовим частинам і на...