Мінрегіон має дані з усіх проблемних питань передачі громадам установ, закладів, об’єктів спільної власності територіальних громад «колишніх» районів.
Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
«За інформацією, яку Мінрегіон отримав від обласних державних адміністрацій, в цілому по Україні громади прийняли рішення взяти на свій баланс або уже взяли 23693 об’єкти. Це 99,7% від загальної кількості. За даними ОДА, непереданими залишаються 80 об’єктів. Але цю інформацію ми постійно уточнюємо і зіставляємо з даними від громад та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування», - сказав В’ячеслав Негода.
За даними, отриманими Мінрегіоном від ОДА (див. нижче), у 14 областях ще є проблемні об’єкти, зокрема:
В інших областях непереданих об’єктів більше.
25 непереданих об’єктів у Донецькій області, на територіях де діють військово-цивільні адміністрації і де ще не призначені керівники ВЦА.
8 об’єктів на Львівщині, із них: 4 об’єкти через борги не приймає на баланс Дрогобицька міська рада, а ще 4 - через судові процеси досі не на балансі Пустомитівської міської ради.
8 об’єктів в Тернопільщині, рішення по яких до цього часу блокуються Тернопільською районною радою.
7 об’єктів не передали громадам у Вінницькій області. По шести з них рішення не прийняли Вінницька (3) та Гайсинська (3 ) районні ради.
У Харківській області теж ще 7 закладів не у власності громад, три з них планують ліквідувати, по інших приймаються остаточні рішення.
6 об’єктів громади усе ще не отримали у Луганській області. Але, за повідомленнями ОДА, відповідні рішення по п’яти з них Сєвєродонецька районна рада прийме на найближчому засіданні. Ще одне непередане підприємство у Старобільському районі планують ліквідувати.
6 медичних закладів досі не передані громадам у Чернігівській області.
«Мінрегіон має інформацію по кожному об’єкту і продовжить здійснювати моніторинг до повного завершення процесу передачі закладів, установ та іншого майна громадам, як цього вимагає закон. А там де мали місце порушення законодавства, повинна бути і відповідальність», - зазначив В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства (Закон №1009-ІХ від17 листопада 2020 року), районні ради не пізніше 1 липня 2021 року зобов’язані передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України.
21 листопада 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 листопада 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
21 листопада 2024
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...
Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...
20 листопада 2024
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше 7 нових партнерств
Конгрес мерів у Парижі: народжується щонайменше...
Тільки уявіть масштаб Конгресу мерів у Парижі для лідерів місцевого самоврядування: 1200 французьких мерів відвідують...