05 березня 2024
Logo slogan

Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель – експертні рекомендації

 

Сьогодні відбулася презентація рекомендацій для громад «Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків».


Рекомендації для територіальних громад підготували Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з експертами з земельних питань програми USAID.

«Тергромади вперше за десятиліття отримали у власність земельні ресурси на усій своїй території. З набуттям чинності нового земельного законодавства, на органах місцевого самоврядування лежить величезна відповідальність у вирішенні земельних питань. І усі зацікавлені у тому, щоб кроки, які робитимуть громади у цьому напрямку, були професійними та своєчасними. Тому важливо озброїти управлінців на місцях відповідними методичними рекомендаціями », - сказав під час презентації В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

 

 

У своєму виступі Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства, зазначив:

«З 1 липня цього року була запроваджена епохальна реформа з точки зору сільського господарства і розвитку громад. Далі треба зробити так, щоб на землях, переданих громадам, стали успішними українські фермери, аграрії. Щоб це реалізувати, потрібне чітке розуміння можливостей і правил гри кожною зі сторін. Коли усі будуть проінформовані і розумітимуть, як максимально використати можливості цієї реформи, тоді і сама реформа буде успішною».

 

 

Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», пояснив:

«Посібник «Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків» складається з двох частин. Перша – це поради, яким діяти громадам відповідно до нового земельного законодавства.  Друга – це запитання та відповіді, тобто роз’яснення прийнятих норм, які ми надавали спільно з Держгеокадастром».

 

 

Експерт також нагадав, що завтра, 24 липня, набуває чинності закон №711 про планування земель. За його словами, цей закон встановлює повноваження громад з управляння територією і просторовому плануванню.

У продовження теми, В’ячеслав Негода повідомив:

«На розгляді Кабінету Міністрів України знаходиться проект постанови про надання громадам субвенції на розроблення містобудівної документації. Ми сподіваємося, що найближчим часом вона буде прийнята. Але щоб отримати цю субвенцію, громадам вже зараз потрібно проводити відповідну роботу: робити інвентаризацію земель і майна, проводити реєстрацію тощо. Крім того, наше міністерство працює над тим, щоб органи місцевого самоврядування для розроблення комплексних планів  мали доступ до інших джерел фінансування. Зокрема, ми опрацьовуємо угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, за якою до 2024 року має бути розроблено до 600 комплексних планів територій територіальних громад».

ЗАВАНТАЖИТИ рекомендації «Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків»

Більше про землю в громадах.

 

Теги:

земля В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

05 березня 2024

Зміни у законодавстві про гуманітарну допомогу: кого стосується і як діяти?

Зміни у законодавстві про гуманітарну допомогу:...

Експерти Програми "U-LEAD з Європою" проінформували представників місцевого самоврядування щодо важливих змін у...

05 березня 2024

Програма підвищення кваліфікації «Молодіжна робота»: про що та для кого?

Програма підвищення кваліфікації «Молодіжна...

Національне агентство України з питань державної служби офіційно затвердило Типову загальну короткострокову програму...

05 березня 2024

Конгресові слухання: «Децентралізація. Законопроект №4298». Основні тези

Конгресові слухання: «Децентралізація....

Законопроект №4298 щодо реформування місцевих державних адміністрацій після остаточних консультацій, які тривають з...

05 березня 2024

Права місцевих рад у земельних відносинах: громади пройшли тренінг від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Права місцевих рад у земельних відносинах:...

Посадовці 16 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з Чернігівщини та Харківщини пройшли офлайн-тренінг на тему:...