Міністерство розвитку громад та територій зареєструвало договір про міжмуніципальне співробітництво 14 гуцульських громад, укладений за консультаційного супроводу представників Програми "U-LEAD з Європою".
Про це повідомили у Закарпатському регіональному офісі Програми, пише Укрінформ.
Підготовку договору, обговорення з представниками громад та консультаційний супровід здійснювали представники Закарпатського та Івано-Франківського регіональних офісів.
Як зазначили у "U-LEAD з Європою", співпраця громад може дати створення своєрідного бренду Гуцульщини, підготовку спільних туристичних маршрутів, інвестиційних пропозицій, розвиток креативних індустрій, збереження та розвиток гуцульських традицій, ремесел і промислів тощо.
Крім того, договори міжмуніципального співробітництва дають змогу громадам швидше, якісніше та комплексно долати виклики та вирішувати проблеми.
Радник Закарпатського регіонального офісу Павло Рябоконь зазначив, що в основу укладення міжмуніципальних договорів покладений європейський досвід. Зокрема, є п'ять форм співробітництва громад. Один з алгоритмів - реалізація спільного проєкту, дозволяє уникнути зайвих бюрократичних умовностей та згуртувати громади навколо однієї ідеї. Крім того, такий механізм додає бонусів під час різноманітних конкурсів, приміром, державних чи транскордонних.
Під час консультації команди Закарпатського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" для громад колишнього Міжгірського району керівник РО Микола Сюсько зазначив, що громади на Міжгірщині пов'язані туристичним потенціалом і також можуть укладати такий договір.
Учасниками нового договору можуть стати чотири громади колишнього Міжгірського району. Саме вони мають на меті утворити своєрідний Міжгірський туристичний кластер.
Як повідомлялося, 24 травня перший договір про співробітництво 14 територіальних громад Гуцульщини «Гуцул Етнос» підписали у селищі Ясіня на Закарпатті. Його уклали Богданська, Верховинська, Вижницька, Ворохтянська, Зеленська, Коломийська, Космацька, Косівська, Кутська, Поляницька, Надвірнянська, Рахівська, Яремчанська та Ясінянська громади, тобто 3 закарпатські, 10 прикарпатських і одна буковинська.
Договір має на меті розвиток туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів. Наступним кроком у цій співпраці буде створення робочого органу, який займатиметься реалізацією проєкту.
Цей договір став шостим у регіоні. У 2014-2015 роках була укладена угода щодо доріг, наступні стосувалися ЦНАПів та екологічної тематики. Загалом в Україні укладено та зареєстровано 700 міжмуніципальних договорів. Лідирує серед регіонів Полтавська область.
Теги:
співробітництво культура туризм
Область:
Закарпатська область Івано-Франківська область Чернівецька областьГромади:
Богданська територіальна громада Верхньокоропецька територіальна громада Рахівська територіальна громада Ясінянська територіальна громада Ворохтянська територіальна громада Зеленська територіальна громада Коломийська територіальна громада Косівська територіальна громада Космацька територіальна громада Кутська територіальна громада Надвірнянська територіальна громада Поляницька територіальна громада Яремчанська територіальна громада Вижницька територіальна громадаДжерело:
Укрінформ
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...
26 грудня 2024
Як Вертіївська громада обʼєдналася з навколишніми, щоби надавати послуги ІРЦ
Як Вертіївська громада обʼєдналася з...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) 2021 року, з реформою децентралізації постало питання: чи...
26 грудня 2024
У 2025 році громади отримають понад 14 млрд грн на освіту - інфографіка
У 2025 році громади отримають понад 14 млрд грн...
У наступному році на освіту буде спрямовано 14,31 млрд грн, що на 20% більше, порівняно з 2024 роком. Експерти...
26 грудня 2024
Вакансія. Консультант/ка з оцінки потреб та удосконалення послуг місцевого самоврядування
Вакансія. Консультант/ка з оцінки потреб та...
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкрила вакансію на посаду...