Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, у звязу зі зміною внутрішньої структури, спільно зі всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування - Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України, Асоціацією об`єднаних територіальних громад, Всеукраїнською асоціацією громад - зробили спільну заяву.
У заяві йдеться:
1. Сторони мають намір спільними зусиллями підтримувати продовження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Зокрема, сприяти роботі над ключовими законопроектами, проектами інших нормативно-правових актів, спрямованих на нормативне забезпечення децентралізації влади в Україні, здійснювати комунікацію з усіма зацікавленими сторонами та забезпечувати їх публічну підтримку, а також вживати у межах своїх повноважень належних заходів із метою їх оперативного ухвалення Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, іншими органами публічної влади.
2. Сторони з повагою ставляться до роботи, проведеної підкомітетом з питань місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення щодо напрацювання нової редакції проекту Закону про місцеве самоврядування в Україні, однак констатують, що до внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади, чинний Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» переважно відповідає чинній редакції Конституції України, тому не потребує суттєвих змін, за певними виключеннями, що мають бути врегульовані точковими законодавчими актами, належним чином визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
З огляду на це, Сторони визнають, що робота над проектом Закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади є чи не найбільшим пріоритетом даної співпраці та потребує неабияких спільних зусиль всіх сторін конституційного процесу. Після затвердження цих змін, Сторони зобов’язуються докласти вичерпних зусиль з напрацювання проекту нової редакції Закону про місцеве самоврядування в Україні, який повною мірю відповідатиме оновленому конституційно-правовому регулюванню місцевого самоврядування в Україні, а також визначеним Конституцією України засадам організації виконавчої влади на місцях.
3. Сторони відзначають необхідність переосмислення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 333-р, із залученням Міністерства розвитку громад та територій України, з огляду на затвердження Верховною Радою України спільно з Кабінетом Міністрів України в 2020 році нового адміністративно-територіального устрою України, поглиблення фінансової децентралізації, а також зважаючи на необхідність уніфікації законодавства України та приведення його у відповідність до Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Верховною Радою України в Законі України від 15 липня 1997 року № 452/97-ВР.
Теги:
Конституція законопроекти обговорення
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...