Місто Хмельницький отримало Приз Європи - найвищу відзнаку, яку Парламентська Асамблея Ради Європи присуджує окремим містам за поширення європейських ідеалів.
Премія Європи, створена Парламентською Асамблеєю в 1955 році, є найвищою відзнакою, яку можуть отримати міста та муніципалітети, що сповідують європейські цінності, беруть участь у партнерських проектах, обмінах в галузі освіти, культури та спорту, організовують європейські заходи, є членами організацій муніципалітетів або місцевих органів влади, а також підтримують ініціативи солідарності.
Парламентська Асамблея Ради Європи щороку пропонує чотири нагороди: Європейський Диплом, Прапор Честі, Дошка Пошани і Приз Європи. Нагородження різними рівнями призів є поступовим. Після отримання Європейського Диплому початкового рівня, муніципалітети-кандидати повинні згодом подати заявку на Прапор Честі, а потім на Дошку Пошани, щоб конкурувати на найвищому рівні - Призу Європи.
Премія допомагає містам і муніципалітетам стати помітнішими на європейській арені та налагодити зв’язки з іншими муніципалітетами.
«Перемога у фіналі і Приз Європи - це, насправді, результат довгої, наполегливої, цілеспрямованої впертої праці усієї нашої команди - команди хмельничан! Вітаю, друзі!», - зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Місто Хмельницький активно співпрацює з тринадцятьма містами-побратимами. Міжнародна співпраця спрямована на розвиток співробітництва та зміцнення стосунків з уже існуючими партнерами, активний пошук нових потенційних партнерів, що сприятиме розвитку співпраці між організаціями та інститутами бізнесу, науки, культури, охорони здоров’я, освіти, спорту, молоді, туризму, житлово-комунального господарства, екології і розвитку альтернативних джерел енергії, а також реалізації інфраструктурних проектів.
Для забезпечення співпраці з містами-побратимами створено унікальний проєкт - онлайн платформу міст-побратимів, яка містить VR простір для промоції міста Хмельницького з розташуванням побратимських угод та VR локації міст-побратимів (з розміщенням панорам, фото- та відеоматеріалів, переходом на інтернет-ресурси партнерів), що надає змогу містянам дізнаватись корисну інформацію про міста-побратими (історію міст, розвиток галузей економіки, туризм, розваги та відпочинок тощо) та налагодити корисні контакти. https://khm.ileyes.com
Хмельницький активно продовжує рухатись у напрямку запровадження європейських стандартів поводження з відходами. Зокрема, відбулася низка важливих подій, що дозволять впровадити стандарти ЄС у цій сфері. Місто доєдналося до програми ЄБРР «Зелені міста». Підписано кредитну та грантову угоди Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів між хмельницьким комунальним підприємством «Спецкомунтранс» та Європейським банком реконструкції та розвитку.
Хмельницький – місто інновацій та можливостей, одне з найкращих для ведення бізнесу в Україні, що вабить надзвичайно динамічним розвитком. Місто сприяє підприємствам, що функціонують вже тривалий час та всебічно підтримує створення нових. В місті успішно працюють підприємства з іноземними та внутрішніми інвестиціями
USAID визнало Хмельницький найконкурентноспроможнішим містом в Україні. Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating присвоїло рейтинг інвестиційної привабливості місту Хмельницькому «Висока інвестиційна привабливість».
Активними учасниками міжнародного співробітництва є освітні заклади міста, вони співпрацюють з навчальними закладами Європи та є членами європейських освітніх асоціацій, беруть участь в багатьох міжнародних проєктах.
Хмельницький щороку відзначає День Європи, організовує фестивалі європейської культури, змагання, багато різноманітних освітніх європейських заходів проводяться бібліотеками міста, повсюди майорить прапор ЄС.
Теги:
кращі практики міжнародна підтримка
Область:
Хмельницька областьГромади:
Хмельницька територіальна громадаДжерело:
Хмельницька міська рада
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
25 жовтня 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 жовтня 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 жовтня 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...