Данський муніципалітет Гульборгсунн ділитиметься досвідом з українськими громадами для посилення ефективності місцевого самоврядування.
Про це повідомив посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен під час онлайн-обговорення з представниками Програми "U-LEAD з Європою" та делегації Євросоюзу в Україні, передає Укрінформ.
Дипломат наголосив, що Україна "може пишатися досягнутим у процесі децентралізації".
"Децентралізація має йти пліч-о-пліч з більшою прозорістю, посиленою підзвітністю та доброчесністю на місцевому рівні. І саме у цьому досвід Гульборгсунна буде корисним, оскільки двостороннє партнерство дасть змогу поділитися практичними знаннями Данії в застосуванні цифрових платформ та підвищення прозорості місцевого управління", - сказав він.
За словами посла, йдеться також про досвід впровадження автоматизованих засобів самообслуговування та публічних онлайн-слухань щодо освоєння бюджету.
Оле Егберг Міккельсен уточнив, що співпраця між данською та українськими громадами відбуватиметься за підтримки Програми "U-LEAD".
Голова громади Гульборгсунн Джон Бреддер розповів, що очікує на початок співпраці і сподівається, що після скасування пов'язаних з коронавірусом карантинних обмежень представники місцевого самоврядування обох країн зможуть організовувати взаємні поїздки.
"Наша громада залучена не лише до проєктів навколо Балтійського моря, а й по всій Європі. Ці проєкти включають розвиток туристичного бізнесу, екологічні проєкти, планування простору та багато іншого", - сказав Гульборгсунн Джон Бреддер.
Керівниця сектору місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні Наталія Старостенко зауважила, що Данія однією з перших з-поміж країн-членів ЄС стала донором Програми "U-LEAD з Європою" і є цінним стратегічним партнером для України на шляху децентралізації та реформи місцевого самоврядування.
"Двостороння співпраця з Гульборгсунном, громадою, що утворилася через об'єднання міста з сусідніми "напівсільськими" громадами у 2007 році, надасть українським громадам найцінніші ідеї для посилення ефективності у виконанні їхніх нових завдань", - переконана вона.
Директор Програми "U-LEAD з Європою" Бастіан Файгель наголосив, що вітає посилення співпраці між Данією та Україною в межах проєкту обміну досвідом між Гульборгсунном та українськими громадами.
"U-LEAD змогла отримати значну користь від впровадження вагомих ноу-хау, які данські муніципалітети привносять у нашу діяльність у сфері місцевого самоврядування та децентралізації. Тому данські колеги можуть надати важливу підтримку українським партнерам, поділившись своїми цінними знаннями та напрацюваннями у межах міжнародного досвіду", - сказав він.
Фото: Jens Nørgaard Larsen/Ritzau Scanpix
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...