16 березня команда напрямку з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» провела онлайн-обговорення щодо обов'язкового переліку послуг для ЦНАП (проекту змін до розпорядження КМУ від 16.05.2014 №523).
Як було видно з дискусії, при інтеграції груп послуг у ЦНАП може виникати безліч проблем зі сторони суб’єкта надання послуг (СНАП), що в окремих випадках затягує інтеграцію послуг на роки. Зокрема, дуже гостро стоїть питання з послугами РАЦС та ДЗК, де в різних областях спостерігається різна політика територіальних органів до інтеграції цих послуг у ЦНАП. Тобто, навіть у разі прийняття проекту розпорядження про обов’язковий перелік послуг у ЦНАП, проблеми з їх інтеграцією нікуди не зникнуть, тим більше у місячний термін, як передбачається проектом.
Інтеграція великого масиву послуг у ЦНАП може потребувати і покращення інфраструктури та збільшення штату ЦНАП. Площа ЦНАП, кількість робочих місць, технічне забезпечення значною мірою впливає на перелік адміністративних послуг, які можуть бути інтегровані у ЦНАП. При цьому, далеко не всі ЦНАП за кілька місяців будуть спроможні підготуватися для інтеграції нових груп послуг, особливо тих, що не користуються популярністю серед населення.
Також видно, що потреба в державній підтримці є і на рівні ОМС – колишніх районних центрів, які ще не мають належної спроможності для ефективної інтеграції передбаченого проектом переліку послуг. Крім того, буде потреба в суттєвому покращені електронної взаємодії між ЦНАП і СНАП, що поки не береться до уваги у проекті документа.
Несприйняття викликають і пропозиції проекту щодо інтеграції окремих специфічних груп послуг, наприклад у сфері космічної діяльності, кінематографії та інші. Безумовно інтеграція цих послуг потребуватиме додаткових витрат з боку громади, але чи доцільно це, якщо відповідні послуги не матимуть популярності серед мешканців?
Перелік адміністративних послуг є однією з ключових ознак належного ЦНАП, тому в цьому питанні думка кожного практика дуже важлива. Якщо ви не змогли вчора долучитись до дискусії, просимо вас пройти опитування за посиланням: https://bit.ly/3qKCMhD
Теги:
Джерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...