Словенія приєдналася до реалізації Програми «U-LEAD з Європою» в Україні та підтримуватиме реформу децентралізації.
Про це повідомив міністр закордонних справ Республіки Словенія Анже Логар під час зустрічі з представниками Програми та європейськими партнерами у Домі децентралізації в Києві, передає Укрінформ.
«Мені дуже приємно бути тут і відзначити вступ Словенії до Програми. Базуючись на дуже позитивних результатах Програми, ми вирішили активізувати нашу участь у реформі децентралізації. Словенія має багатий децентралізаційний досвід, ми маленька країна з 2 мільйонами населення, утім у нас є 210 мерів, 210 округів, тому ми знаємо, що децентралізація наближає місцеву владу до співгромадян, краще відповідаючи їхнім потребам», - сказав Анже Логар.
За його словами, знання словенських експертів допомагатимуть українцям розвивати регіональну політику.
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас повідомив, що децентралізація є одним із ключових успіхів України в реформах, і ЄС пишається своєю послідовною підтримкою цієї реформи протягом останніх років.
«Ми об’єдналися з Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією в рамках першої фази нашої флагманської Програми “U-LEAD з Європою”. Сьогодні я маю честь привітати ще одну країну ЄС, яка приєдналася до цієї команди, – Словенію», - сказав він.
Маасікас додав, що Словенія вже допомагала громадам долати наслідки пандемії COVID-19 і надаватиме подальшу підтримку для українських громад.
Директор Програми «U-LEAD з Європою» від німецької федеральної компанії GIZ Бастіан Файгель заявив, що пишається рішенням уряду Республіки Словенія долучитися до групи країн, які підтримують U-LEAD, зокрема у сфері регіонального розвитку.
«Словенія є важливим партнером для U-LEAD, і ми дуже раді, що тепер у нас є можливість інституціоналізувати це співробітництво через офіційне приєднання Словенії до Програми», - сказав він.
Бастіан Файгель також наголосив, що загалом підтримка Програми «U-LEAD Європою» охопила понад 200 000 учасників з різних громад. Він додав, що 81% з опитаних учасників називали конкретні приклади того, як тренінги допомогли їм краще виконувати свої завдання.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...