У 2015 році ми провели бюджетну децентралізацію і максимально збільшили повноваження місцевого самоврядування. 2016 рік буде роком ефективного використання податків місцевими громадами для того, щоб змінити якість їхнього життя. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
«Важливим підсумком 2015 року є проведення бюджетної децентралізації за жорсткої політичної волі Президента України, Голови Верховної Ради України, Уряду», — наголосив він.
«Принципова позиція Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана під час прийняття Державного бюджету 2016 року дала можливість відстояти фінансову підтримку місцевого самоврядування в наступному році», — підкреслив Геннадій Зубко.
Це дозволить збільшити бюджети місцевих громад і залишити ту податкову базу, на якій формувались місцеві бюджети в минулому році. Усі податки матимуть цільове призначення.
«Ми хочемо запропонувати рішення, за яким кошти від податку на нерухомість будуть спрямовувати на оновлення житлового фонду і місцеві регіональні програми, мотивуючи людей вкладати кошти в житловий фонд. Мова йде про вже традиційну іпотеку, а також створення ринку орендного житла», — пояснив він.
Геннадій Зубко зауважив, що треба мотивувати громади ефективно використовувати земельні ресурси: передавати їх в оренду, надавати можливість приватизації та збирати податки, які підуть на покращення інфраструктури.
«Це також стосується збору акцизу на алкоголь і тютюнові вироби та інших податків, кошти від яких громади зможуть спрямувати на підтримку малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, програми розвитку культури, спорту», — сказав він.
Урядовець пояснив, що в результаті ухвалених рішень розмір єдиного соціального внеску для громадян зменшено. Це, в свою чергу, дозволить роботодавцям збільшити розмір заробітної плати для робітників та вивести її з тіні. Водночас, розмір податку на доходи фізичних осіб збільшено до 18%. За його словами, це дозволить місцевим бюджетам залучити ще більший ресурс від ПДФО.
«Ми запропонували систему при якій виграють громадяни, підприємства та місцеві бюджети», — підкреслив Геннадій Зубко.
«Об’єднані територіальні громади тепер мають прямі бюджетні відносини з Державним казначейством і залишають у себе 60% податків. Це створює більше можливостей для наповнення їх бюджетів. Громади вже розуміють, що зворотного руху в цьому процесі не буде, і можна планувати свої бюджети, інвестиційні й інфраструктурні проекти в 2016 році», — наголосив Геннадій Зубко.
Нагадаємо, що 159 об’єднаних громад з 1 січня 2016 року отримали прямі бюджетні розрахунки. В наступному році в Державний фонд регіонального розвитку закладено 3 млрд. грн., які місцеві громади зможуть використати на реалізацію своїх проектів. 1 млрд. грн. направлять на підтримку об’єднаних громад, створення центрів надання послуг.
Теги:
Геннадій Зубко Держбюджет2016 Володимир Гройсман
Джерело:
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...