Володимир Зражевський, голова Межівської селищної територіальної громади Дніпропетровської області
В ході децентралізації громади вже перебрали на себе низку зобов’язань та повноважень. Органи місцевого самоврядування готові нести відповідальність та розвивати свої міста та села, однак для цього нам бракує інструментів та необхідних умов.
Зокрема, якщо говорити про управління землями, ми бачимо, що сьогодні територіальні громади фактично не мають законних підстав отримати землі несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у комунальну власність, що не відповідає самому концепту децентралізації та зменшує спроможність громад до економічного розвитку. Це може вирішити ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194, який цього тижня розглядатимуть Парламентарі.
Нам у спадок з радянських часів лишилася система централізованого управління ресурсами. Земельна реформа та реформа децентралізація, які зараз відбуваються, задекларували перехід до нових принципів. Ними мають стати передача земель у власність громад, реформування системи державного контролю за використанням земель, реформування системи управління землями, повна відкритість і доступність інформації про землі та перехід до публічної системи управління, коли будь-які рішення приймаються відкрито з громадськими обговореннями. Ця система грунтовно змінює підхід до управління, і абсолютно відмінна від тої вертикальної системи, яка визнала себе не ефективною та корупційною.
Законопроект № 2194 є великим кроком в децентралізації, бо він реалізує передачу громадам головного ресурсу – землі, на практиці. Він також полегшить життя громад, адже ми самостійно зможемо управляти своїми активами та охороняти їх.
Крім того, сільські, селищні та міські ради територіальних громад зможуть:
До того ж, законопроект встановлює чіткий, організаційно простий та незатратний механізм встановлення і фіксації у Державному земельному кадастрі меж громад.
Ці кроки зможуть наблизити громади до ефективного управління та забезпечити розвиток економіки, соціальної складової та екології на місцях, саме тому цей закон є важливою складовою реформ. Наша громада вже готова працювати на повну для розвитку нашого регіону, і ми чекаємо ухвалення законопроекту №2194, який дозволить нам втілити в життя наші цілі.
Автор: Володимир Зражевський
Теги:
земля законодавче забезпечення
Область:
Дніпропетровська областьГромади:
Межівська територіальна громада19 грудня 2024
Простір для спорту та центр реабілітації: учасники конкурсу Громада на всі 100
Простір для спорту та центр реабілітації:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
19 грудня 2024
Нестабільний туризм та забагато несортованого...
Владиславово – туристична ґміна, майже весь бізнес якої повʼязаний із туризмом. Місто й села мають довге узбережжя,...
19 грудня 2024
Як створити успішну та ефективну молодіжну раду: досвід громад
Як створити успішну та ефективну молодіжну...
Залучати однодумців, багато навчатися і гуртуватися довкола ідей для розвитку молодіжної політики, – такими є ключові...
19 грудня 2024
Тривають консультації щодо адаптації реформи місцевого самоврядування до викликів сьогодення
Тривають консультації щодо адаптації реформи...
Відбулися чергові консультації Міністерства розвитку громад та територій України з представниками суб’єктів реформи...