Всеукраїнська асоціація громад розпочинає другий етап свого реформування – відповідну Концепцію затвердили Загальні збори уповноважених делегованих представників членів ВАГ, які відбулися 16 листопада 2020 року.
Глибоке реформування власної структури і внутрішніх процедур – це відповідь Асоціації на ті нові виклики, які постали перед місцевим самоврядуванням у результаті впровадження в Україні реформи територіального устрою і територіальної організації влади, зазачають у Виконавчій дирекції Всеукраїнської асоціації громад.
Нагадаємо, що на першому етапі свого реформування у листопаді 2019 року Асоціація відкрила можливість членства для ОМС усіх типів громад – тобто для міських, селищних та сільських рад. Адже у абсолютній більшості новоутворених громад, центрами яких є села, селища та малі міста, переважає сільське населення та сільська територія (незалежно від назви ОМС). А тому для всіх цих громад сільський розвиток є пріоритетом, а отже асоціація, що сфокусована на сільському розвитку, має тримати у полі зору всі ці громади. Через розширення поля членства було змінено і назву Асоціації – із «Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад» на нинішню.
Але це був лише перший крок, який дозволив привести у відповідність до реалій реформи територіального устрою поле членства і назву асоціації. Тепер настав час зробити другий, ще більш важливий і більш рішучий крок, який дозволить перетворити асоціацію у справжнє об’єднання органів місцевого самоврядування, зробити її ще більш демократичною та релевантною – здатною максимально повно виражати та максимально ефективно відстоювати інтереси нового самоврядування нових українських громад.
Задля досягнення цієї мети буде впроваджено три фундаментальних організаційних зміни, які стосуються керівництва асоціації (голова та його заступники) і всіх органів управління (правління, ради регіональних відділень та ін.):
Чому асоціація йде на такі фундаментальні зміни?
Вже найближчим часом на підставі Концепції будуть розроблені зміни до Статуту та інших організаційних документів Асоціації. Ці документи будуть доведені до відома громад та обговорені на зборах регіональних відділень у всіх регіонах. А вже наступні Загальні збори ухвалять ці важливі зміни та оберуть новий склад керівництва і органів управління Всеукраїнської асоціації громад – вже на нових засадах та в новому форматі.
Довідково:
Повний перелік змін, що впроваджуються (витяг із тексту Концепції):
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...