16 представників регіональних засобів масової інформації з Дніпропетровської, Кіровоградської, Чернігівської та Харківської областей взяли участь у тренінгу та престурі «Децентралізація: нові громади і райони. Місцеві вибори 2020: нова територіальна основа», який організував у Києві Український кризовий медіа-центр в рамках Програми USAID DOBRE.
Свої питання про новий адміністративно-територіальний устрій, формування нових районів, повноваження місцевих державних адміністрацій та територіальних органів центральних органів виконавчої влади вони адресували Ігорю Коліушку, голові правління Центру політико-правових реформ.
"Децентралізація прискорює прийняття управлінських рішень, наближає центри прийняття рішень до громадян, де на владу легше вплинути. Європейські країни давно пішли шляхом децентралізації. Для України втілена реформа та зміни адміністративно-територіального устрою - це успіх!" - переконаний Ігор Коліушко.
У рамках престуру представники регіональних видань зустрілися з народним депутатом України Віталієм Безгіним в Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Віталій Безгін наголосив, що сьогодні надзвичайно важливим є прийняття закону 3651, який урегулює питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бюджетних ресурсів, правонаступництво державного і комунального майна. Законопроєкт планують винести на розгляд Парламенту цього тижня.
Окрім того, 30 вересня на Комітеті презентують проєкти нових редакцій законів України про місцеве самоврядування в Україні та про місцеві державні адміністрації.
Під час зустрічі з Сергієм Шаршовим, директором директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад і територій України, журналісти цікавилися реорганізацією громад і районів, розмежуванням повноважень районних та обласних рад і фінансовим забезпеченням органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Сергій Шаршов зазначив, що в Україні вже сформували нову територіальну основу. Є новий базовий і субрегіональний районний рівні. До 25 жовтня важливо проголосувати закон 3651, щоб нормально працювали територіальні громади та райони.
«З 1 січня 2021 року розпочинається бюджетний рік. Потрібно до грудня 2020 року прийняти зміни до законів, які стосуються діяльності та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування і державної влади, та відповідно до Податкового кодексу», - сказав директор директорату Мінрегіону Сергій Шаршов.
Про особливості місцевих виборів 2020, принципи формування виборчих округів, структуру виборчого бюлетеню, алгоритм розрахунку виборчої квоти та визначення переможців, а також про права журналістів під час виборчої кампанії говорила Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі «ОПОРА».
«Права журналістів не змінилися в порівнянні з будь якою іншою виборчою кампанією. Ніхто не має права вимагати в комісії приймати рішення щодо вашої присутності, якщо ви прийшли вчасно. Ви можете заходити в приміщення для голосування до початку ранішнього засідання, яке починається не раніше ніж за 45 хвилин до початку голосування. Якщо ви хочете бути під час підрахунку голосів, на дільницю потрібно прийти до її закриття, тобто до 20.00. І комісія, не голосуючи про ваш допуск, має вас допустити. Ви, як журналісти, без рішення комісії маєте право бути присутніми на засіданні», - наголосила Ольга Айвазовська.
За словами журналістів - учасників тренінгу, вони підвищили свою професійну та громадську компетентність.
«Результат реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади та паралельно запровадження нової виборчої системи викликають у ЗМІ чимало запитань. Окрім теоретичних знань та нюансів законодавчих, нам важливо знайти відповіді, на які чекають наші читачі. Передусім - як зміниться життя територій, хто нестиме відповідальність за їх добробут та розвиток, хто розпоряджатиметься коштами територій, ухвалюватиме важливі для мешканців рішення, до кого йти за вирішенням конкретної проблеми тощо. Саме про це ми мали змогу дізнатися під час тренінгу та престуру від Програми DOBRE. Професійні та компетентні спікери, кваліфіковані експерти вичерпно та докладно розповіли про особливості обох процесів, відповіли на всі запитання. Тож є впевненість, що за допомогою такої комунікації ми зможемо зрозуміло та докладно розповісти людям, що на них очікує за результатами однієї з ключових реформ у державі. І, безумовно, журналісти мали можливість підвищити власну професійну та громадянську компетентність», - поділилася враженнями учасниця тренінгу Оксана Рибченкова, головний редактор газети «Народне слово», Кіровоградська область.
Теги:
район АТУ Сергій Шаршов Віталій Безгін Ігор Коліушко
Джерело:
Український кризовий медіа-центр
22 листопада 2024
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...
22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...