Експерти підготували черговий аналіз фінансових показників 872 ОТГ за підсумками січня-червня 2020 року по кожній з 24 областей. В аналізі використані фінансові показники аналогічні до тих, які були враховані в рейтингу ОТГ, згрупованих за критеріями чисельності населення (з публікацією можна ознайомитися ТУТ)
Як відомо, головною метою модернізації системи державного управління та територіальної організації влади є формування ефективного місцевого самоврядування, створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм високоякісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів прямого народовладдя. Це можливо за умови належного рівня економічного розвитку територій, їх фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення місцевих бюджетів. Саме від фінансів у великій мірі залежить успішність функціонування об’єднаних територіальних громад.
Розрахунок здійснено на основі семи індикаторів, які в певній мірі характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:
Наведені фінансові показники:
Для всебічної об’єктивної оцінки необхідно здійснювати більш глибокий аналіз фінансових показників конкретних громад, виявляти причинно-наслідкові зв’язки між рівнем розвитку соціальної та промислової інфраструктури, підприємницьким та ресурсним потенціалом території, демографічними чинниками тощо. Також слід враховувати і нематеріальні активи громади.
Нижче наведено детальну інформацію у розрізі бюджетів ОТГ кожної області:
Наведені в публікації параметри дають можливість сформувати загальне уявлення про ресурсний потенціал громад в межах окремих областей і є відправною точкою для проведення подальшого більш ґрунтовного фінансового аналізу.
Матеріали підготовлено за підсумками виконання бюджетів 872 ОТГ за січень-червень 2020 року, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International: Віктором Венцелем, Ігорем Герасимчуком, Ігорем Онищуком.
У розрахунках чисельність населення зазначена з урахуванням внутрішньо переміщених осіб, кількість яких в цілому по Україні становить 1337,4 тис. осіб , у т.ч. в ОТГ, які мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом – 270,0 тис. осіб
Приєднані файли:
Теги:
бюджет бюджет аналітика Віктор Венцель Ігор Герасимчук
Джерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...