Наша громада - виклик скептикам децентралізації, - голова Шишацької ОТГ

 

Шишацька ОТГ відзначає п’ять років від створення. Одна з найбільших громад Полтавщини вкотре довела перспективи децентралізації. За цей час вдалося досягти значних успіхів у сфері медицини, освіти, благоустрою та культури, пише Інтернет-видання «Полтавщина».

13 серпня Шишацька об’єднана територіальна громада відзначила п’ятий День народження. Шишаччина однією з перших включилася у реформу децентралізації. Перейняти досвід було нівкого, тому протоптували незвіданий шлях самотужки.

Спільними зусиллями мешканців і влади, Шишацька громада стала зразком успішності реформи. За словами голови ОТГ Олександра Тутки, впродовж п’яти років у кожній галузі вдалося досягти значних змін.

 

Медицина

Особливу увагу приділяють розвитку первинної ланки. На території Шишацького краю розташовується вісім амбулаторій, десять ФАПів і Центральна поліклініка.

— Майже всі ФАПи і амбулаторії відремонтовано за європейськими стандартами. На ремонт Центральної поліклініки витратили близько 7 млн грн. План по оснащенню ОТГ у нас виконаний на 98%, — пишається Олександр Тутка.

 

 

Благоустрій

Про благоустрій Шишацького району дбають працівники комунального підприємства. Якісно налагоджено транспортне сполучення: рейсові автобуси за чітким графіком курсують п’ятьма маршрутами.

Аби ліквідувати стихійні сміттєзвалища, збудували полігон твердих побутових відходів. Весь непотріб звозять в одне місце, це дає змогу відсортувати його і заробити для громади копійчину.

 

Міст через ставок

 

Схили Бутової гори

 

За кошти, які виділялися на розвиток інфраструктури громади, закупили потужну комунальну техніку: трактори, сміттєвози, асенізаційний автомобіль. За словами Олександра Тутки, на боротьбу зі сніговою негодою може виїхати 16 одиниць техніки Шишацького КП.

Безпека мешканців для Шишацької громади — у пріоритеті, тому тут створили Місцеву пожежну охорону з диспетчерським пунктом. Протягом року Шишацька МПО опрацьовує близько 40 викликів. Її працівники одночасно виконують функції Служби порятунку. Окрім пожеж, ліквідовують наслідки паводків, прибирають аварійні дерева та гілля, допомагають розшукувати людей, які загубилися у лісі. Вчасно реагувати на кожен виклик допомагає система оповіщення.

 

 

Освіта

За п’ять років у кожному дитсадочку і школі проведено поточні ремонти. Діти мають найкомфортніші умови для навчання: класи, облаштовані за стандартами НУШ, сучасне обладнання, спортивні майданчики. Також потурбувалися про оздоровлення дітей у пришкільних таборах.

 

 

Соціальна підтримка мешканців

У Шишацькій ОТГ є відділ соціального захисту населення і соціальний центр, у якому надають допомогу самотнім пенсіонерам і людям з інвалідністю. Також працює реабілітаційний центр для дітей.

 

Розвиток культури

З 2015 року у Шишацькому районі провели капітальний ремонт двох сільських будинків культури. Громада славиться талановитими співочими і танцювальними колективами, які отримують матеріальну підтримку з бюджету. Також зберегли бібліотечну систему, у читальних залах встановили безпровідний інтернет.

 

Центр Культури і дозвілля

 

Туристична привабливість

Шишацький край відомий архітектурними пам’ятками і мальовничими краєвидами. Тут народився Микола Гоголь і знімав свої геніальні стрічки Олександр Довженко. Влада робить усе можливе, аби зацікавити туристів і створити для них комфортні умови. Облаштовують зони відпочинку, вбиральні, оглядові майданчики. Також встановлюють локації з інформаційними дошками, аби гості могли швидко зорієнтуватися у місцевості.

 

 

Крім того, у Шишацькій ОТГ функціонує відділ енергоменеджменту і інвестицій. За п’ять років позабюджетним фондом громаді вдалося залучити близько 20 млн грн.

Щороку до дня створення Шишацької ОТГ організовують грандіозне свято, але через карантинні обмеження традицію довелося порушити. Втім влада вважає своїм боргом відзначити мешканців, які зробили значний вклад у розвиток громади. Найближчим часом старости навідаються з подарунками до будинку кожного, хто створює позитивний імідж Шишацької ОТГ.

— Щойно завершиться карантин, ми обов’язково відсвяткуємо п’ятий День народження усією громадою. Її успішність — наша спільна перемога. Лише разом ми зможемо підкорювати нові вершини, — обіцяє голова Шишацької ОТГ.

Автор: Роман Береза

 

Теги:

кращі практики

Область:

Полтавська область

Громади:

Шишацька територіальна громада

Джерело:

Інтернет-видання «Полтавщина»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 вересня 2024

«DECIDE: ВІДБУДОВА»: в ліцеї Ріпкинської громади облаштували сучасне укриття

«DECIDE: ВІДБУДОВА»: в ліцеї Ріпкинської...

У ліцеї Ріпкинської громади, що на Чернігівщині, відтепер є сучасне укриття, яке стане безпечним та комфортним...

03 вересня 2024

На Прикарпатті Програма USAID DOBRE допомогла створити веломаршрут на території чотирьох громад

На Прикарпатті Програма USAID DOBRE допомогла...

31 серпня в Коломиї на Івано-Франківщині офіційно відкрили веломаршрут «Роверове Покуття», створений за підтримки...

29 серпня 2024

Згуртованість та синергія: досвід Козельщинської громади Полтавщини

Згуртованість та синергія: досвід...

Якісні зміни у громаді відбуваються не лише завдяки фінансовому ресурсу. Визначальну роль відіграє мотивація та...

27 серпня 2024

4 млн євро від всіх доступних програм ЄС — секрети успіху Івано-Франківська

4 млн євро від всіх доступних програм ЄС —...

15 управлінців громад із Харківської, Запорізької, Сумської, Одеської та інших областей України тиждень в рамках...