«Кому страшно літати, для того факти мільйонів вдалих приземлень не є аргументом того, що літати безпечно. Кому з різних причин до снаги критикувати новий адмінтерустрій України, для того не є аргументом те, що кожен день зволікання з цим рішенням коштує кожному громадянину України якості життя й добробуту. А це рішення Україна мала б прийняти щонайменше 20 років тому. Не скажу, що це ідеальний варіант нового адмінтерустрою, але без цього ми не побачимо, які ще кроки зробити для продовження реформи», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, коментуючи прийняту парламентом Постанову «Про утворення та ліквідацію районів».
За його словами, новий адмінтерустрій субрегіонального рівня дозволить державі налагодити ефективнішу роботу державної виконавчої влади на місцях.
«Надзвичайного нічого не сталося. Хто де жив, там живе, тільки всі необхідні послуги отримуватиме не в райцентрі, а в своїй громаді. Зараз на розгляді парламенту законопроект, який передбачає створення центрів надання адміністративних послуг в кожній громаді, як це є сьогодні у багатьох об’єднаних громадах. Послуги не мають бути в районах, вони мають надаватися в громадах, де живуть люди», - сказав заступник Міністра.
Він також прокоментував тезу «збережемо райони», яку пропагують опоненти реформи.
«Для чого зберігати старі райони? Вони неефективні з точки зору управління. Старий район – це не фабрика і не завод, які виробляють продукцію, дають робочі місця і платять податки. Старі райони з’їдають кошти платників податків, які можна було б направити на розвиток громад. То невже так має бути завжди? Ні. Тому парламент прийняв правильне рішення», - сказав В’ячеслав Негода.
Він висловив вдячність профільному парламентському Комітету і народним депутатам України за підтримку історичного, за його словами, для України рішення.
Нагадаємо, 15 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» № 3614. Законопроект передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...