Протягом кількох тижнів Комісія з питань правової реформи завершить роботу над текстом проекту Закону щодо змін до Конституції України, які покликані закріпити реформовану систему місцевого самоврядування та територіальної організації влади і децентралізацію владних повноважень.
Про це повідомив Федір Веніславський, народний депутат України, Представник Президента України в Конституційному суді, в ході засідання Ради донорів з питань децентралізації в Україні.
"Останні кілька місяців відбувається широке обговорення майбутніх змін до Основного Закону із зацікавленими сторонами, в тому числі, з асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертним середовищем. Вже є загальне розуміння майбутнього закону. Неузгодженими залишаються три питання: чи потрібні органи місцевого самоврядування на рівні повітів; чи повинен місцевий голова очолювати виконавчий комітет ради та головувати на сесіях ради; чи можуть міста-мільйонники мати статус повіту. Більшість учасників обговорення схиляються до того, що місцеве самоврядування на рівні районів не потрібне. Але остаточної узгодженої позиції немає. Щодо другого – то тут більшість схиляється до того, що голова має очолювати виконавчий комітет і головувати на сесіях, інакше позиції голови будуть послаблені, чого не варто робити. Щодо третьої неузгодженої позиції – дискусія ще триває, - поінформував Федір Веніславський. - Все решта – узгоджено, як наприклад, питання компетенції префекта. Це буде контрольно-наглядовий інститут, який здійснюватиме нагляд за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування та територіальних органів центральних органів виконавчої влади Конституції та законам України. Рішення місцевого самоврядування префект зможе оскаржувати виключно в судовому порядку і лише адміністративний суд зможе зупиняти акти органів місцевого самоврядування. Але тоді, коли рішення нестимуть загрозу цілісності і суверенності держави, за поданням префекта їх зупинятиме Президент з одночасним зверненням до Конституційного суду".
За його словами, змінами буде максимально імплементовано Європейську Хартію місцевого самоврядування. За кілька тижнів буде підготовлено текст законопроекту, який, за словами народного депутата, обов’язково презентують публічно. Планується, що Президент України внесе законопроект на розгляд парламенту на наступній сесії у вересні.
Нагадаємо, у серпні 2019 року Президент України своїм Указом створив Комісію з правової реформи , в складі якої - робоча група з підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України. Комісія діє як консультативно-дорадчий орган при Президентові України.
Теги:
Конституція Конституція обговорення
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...
18 листопада 2024
Перші 25 громад стали партнерами програми Polaris
Перші 25 громад стали партнерами програми...
25 громад з 11 областей вже стали партнерками шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого...
18 листопада 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень
Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
15 листопада 2024
Шведський Бурльов та український Златопіль — міста-побратими
Шведський Бурльов та український Златопіль —...
Місто Златопіль - центр Певомайської громади на Харківщині, та шведський муніципалітет Бурльов познайомилися завдяки...