У Мостівській громаді діти збирають та програмують роботів

 

10 лютого у чотирьох селах Мостівської громади Миколаївської області відкрили інформаційно-освітні простори «STEMkids», де діти зможуть збирати та програмувати роботів. Класи для занять із робототехніки було створено в Олександрійській ЗОШ І-ІІ ступенів, у Лідіївській ЗОШ І-ІІ ступенів, у Сухобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів та в Мостівському НВК. 

Інформаційно-освітні простори «STEMkids» оснащені за фінансової підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та Мостівської сільської ради. За кошти сільради у заклади освіти закупили сучасні меблі, професійні фотоапарати, акустичні системи та матеріали для ремонтів класів. Програмапридбала  для STEM-класів комплекти програмованих роботів, інтерактивні дошки, ноутбуки, 3D-принтери, провела навчання для вчителів. 

«Мостівська громада визначила освіту пріоритетною послугою, що потребує покращення. Були проведені консультації, опитування батьків, учнів та вчителів, які допомогли визначити заходи, необхідні для покращення якості освіти», − розповіла заступниця керівника програми DOBRE Юлія Єсмуханова.

 

 

Проєкт реалізовувався півтора роки, левову частину часу витратили на планування. 

«Завдяки проєкту учні наших шкіл отримали поштовх до особистісного розвитку. Сподіваємось, що тепер більше наших випускників вступатимуть до технічних вузів», − наголосила голова Мостівської сільської ради Надія Бабанська

У Лідіївській ЗОШ навчається 50 учнів, 14 із яких із задоволенням відвідують гурток робототехніки. 

«Я працюю з дітьми 5-8 класів. У позаурочний час ми конструюємо та програмуємо роботів. Окрім того, нова обладнання допомагає моїм учням краще засвоювати навчальний матеріал під час уроків», − говорить вчитель фізики та математики, керівник гуртка Олександр Мочулинський

Учні Сухобалківської ЗОШ також зраділи появі інформаційно-освітнього простору. За словами директорки школи Тетяни Паламар, до реалізації проєкту у школі було лише п’ять старих комп’ютерів, учням було дуже складно на них працювати. Тепер діти задоволені новим обладнанням, вони з радістю відвідують уроки інформатики та робототехніки. До речі, остання є окремою дисципліною, яку опановують учні 2-11 класів. 

 

 

Школярі Мостівського НВК отримали обладнання для STEM-класу кілька місяців тому, однак вже досягли значних успіхів у конструюванні та програмуванні робототехніки. Учень 10 класу Микола Гриневич в захваті від такої можливості, йому дуже подобаються заняття з робототехніки. 

Під час відкриття «Інформаційно-освітні простори STEMkids» учні провели майстер-класи з конструювання робототехнічних систем, інтелектуальних Smart-ігор, а також презентували власноруч створені 3D-моделі.    

Наприкінці лютого у Мостівській громаді заплановане відкриття ринкової площі-трансформера, створеної за сприяння програми USAID DOBRE.  

Приєднані зображення:

Теги:

кращі практики освіта освіта

Область:

Миколаївська область

Громади:

Мостівська територіальна громада

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 жовтня 2024

«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами

«Стосунки між громадами треба було узаконити»....

Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

14 жовтня 2024

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі. Що зробили та які враження від нового освітнього простору

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...

02 жовтня 2024

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як у Носівській громаді облаштували сучасне шкільне укриття

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2022 році ворог розташовувався навколо Носівської громади, що на...