Розпочалися перші у цьому році консультації зі створення проектів перспективних планів областей

13 січня у Києві проходять перші у цьому році консультації зі створення проектів перспективних планів областей. Сьогодні у Мінрегіоні за участі представників ОДА, місцевого самоврядування та народних депутатів обговорюють майбутні конфігурації громад Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

«В цьому році ми маємо остаточно сформувати перспективні плани усіх областей, щоб на їхній основі йти на місцеві вибори. Під час консультацій, які розпочалися наприкінці минулого року і продовжуються сьогодні, ми хочемо почути усі обласні державні адміністрації, побачити, де потрібні додаткові обговорення на місцях, щоб вийти в кінці на узгоджені варіанти перспективних планів. Затверджуючи фінальні варіанти перспективних планів, ми в Уряді маємо бути впевнені, що усі проблемні питання були обговорені за участі місцевої влади», - звернулася до учасників консультацій Альона Бабак, Міністр розвитку громад та територій.

Головують на засіданнях В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій, та Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Нагадаємо, Мінрегіон спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у грудні минулого року розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів областей.

Консультації вже відбулися по перспективних планах Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької та Черкаської областей.

Наступні консультації заплановані на 14 січня по Чернігівській області, 16 січня по Вінницькій, 17 січня по Миколаївській, Одеській та Херсонській, 20 січня по Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.

За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3 % території країни.

Приєднані зображення:

Теги:

Альона Бабак перспективний план

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
Default image
Валерій Дружко
13.01.2020 - 20:43
Під час консультацій по перспективному плану в Царичанському районі Дмитро Чорний сьогодні зробив заяву, що він знає і володіє настроями ОТГ в районі, стосовно даного питання. Така заява є абсолютно безпідставною, так як він не спілкувався по даному питанню з головами громад, а тим більше з виборцями. За час свого депутатства він провів одну зустріч з активом району, яка тривала всього 30-40 хвилин. Обговорювалося тоді питання продажу землі. Під час зустрічі нардеп не дав жодної відповіді на запитання стосовно законопроекту про продаж землі, хоча він голосував "за". Стосовно децентралізації і перспективного плану формування громад з ним жодних обговорень не проводилося. Я ,як голова громади, бачив його всього один раз і не спілкувався з ним жодного разу, навіть по телефону. Тому всі заяви, про його знання настроїв в Царичанському районі стосовно перспективного плану є "фейком" і лобіюванням чиїхось інтересів. Запрошуємо пана Чорного відвідати Могилівську громаду для знайомства і обговорення реформи децентралізації. Вирішувати такі питання без обговорення з мешканцями громад неприпустимо. Громади повинні створюватися на підставі добровільного волевиявлення жителів громад і отримати можливість довести свою спроможність.
Відповісти
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 жовтня 2024

Програмний посібник Interreg Europe тепер доступний українською

Програмний посібник Interreg Europe тепер...

Ukrainian Institute for International Politics підготував неофіційний переклад програмного посібника для української...

04 жовтня 2024

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи: як громади змінили Польщу

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи:...

Чому польські ґміни створюють енергетичні кластери і які переваги це їм дає? Як завдяки просторовому плануванню...

04 жовтня 2024

Концепція та план виконання децентралізації потребує оновлення, – Олександр Корнієнко

Концепція та план виконання децентралізації...

Перебуваючи у Львові з робочим візитом Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився...

04 жовтня 2024

Швейцарія виділить фінансування та залучить приватний сектор до проєктів відновлення України

Швейцарія виділить фінансування та залучить...

Допомога швейцарських партнерів допоможе створити нові робочі місця в регіонах. Про це під час зустрічі...