Відбулися консультації щодо перспективних планів територій громад Хмельницької, Полтавської, Кіровоградської та Житомирської областей.
Предмет консультацій – пропозиції, напрацьовані міжвідомчими робочими групами з підготовки перспективних планів до майбутніх конфігурацій громад. Учасники консультацій – представники облдержадміністрацій, громад, асоціацій органів місцевого самоврядування, народні депутати України та експерти. Це четверта зустріч, ініціаторами якої є Мінрегіон і підкомітет з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Консультації проходять за співголовування В’ячеслава Негоди, заступника Міністра розвитку громад та територій та Віталія Безгіна, голови підкомітет з питань адмінтерустрою.
В ході обговорень найбільшу увагу звертали на відповідність конфігурацій майбутніх громад Методиці формування спроможних територіальних громад. Пропозиції, які передбачали «розрив» території майбутньої ОТГ іншою громадою, без обговорень направлялися на доопрацювання. Також бралися до уваги перспективи економічного розвитку кожної громади. У тих випадках, де така складова була слабкою, учасники консультацій також одностайно виступили за доопрацювання пропозицій міжвідомчими регіональними робочими групами.
В’ячеслав Негода звернув увагу, що перспективні плани, над якими сьогодні триває робота, стануть основою нового адмінтерустрою базового рівня, нагадавши, що чинний адмінтерустрій діє близько 60 років.
«Області і громади повинні думати на десятиліття вперед. Нинішній адмінтерустрій проіснував близько 60 років і давно себе вичерпав. Отже новий маємо зробити таким, при якому громади матимуть перспективи розвитку і не потребуватимуть за рік-два переформатування», - сказав заступник Міністра.
Теги:
В'ячеслав Негода перспективний план Віталій Безгін
Область:
Житомирська область Кіровоградська область Полтавська область Хмельницька областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...