Потрібно завершити процес формування спроможних громад – це найголовніше завдання. І тут дуже важливо, щоб всі, в тому числі підрозділи обласних державних адміністрацій, розуміли необхідність завершення цього етапу, адже від цього залежить і майбутнє самих громад, і система управління територіями. Всі громади повинні мати один статус, прямі міжбюджетні відносини, одну систему податків, видатків.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час наради у Львівській ОДА з питань моделювання мереж закладів з надання публічних сервісів та послуг відповідно до стандартів, з урахуванням секторальних методичних рекомендацій, а також формування спроможних громад.
«Сьогодні ми на завершальному етапі реформи децентралізації. Важливо, щоб ми з державницької позиції дали всім однакові шанси та можливості рухатися надалі та розвиватися. Для цього є певна методика, запропонована Кабінетом Міністрів, яка враховує досвід країн, які вже пройшли децентралізацію. Одними із характеристик діяльності спроможної ОТГ – ефективне використання коштів та ресурсу, який в них є, і ефективне утримання всіх галузей та установ різних напрямків, які є на території громади. Саме тому було запропоноване певне моделювання територій, щоб розуміти по кожному з напрямків, як громади функціонуватимуть, як мешканці житимуть в цій громаді й отримуватимуть послуги, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
За його словами, на території Львівщини йдеться про 67 ОТГ.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України відзначив високий рівень якості перспективного плану Львівщини, а також моделювання території у галузях освіти та охорони здоров’я.
Як підкреслив В’ячеслав Негода, моделювання територій області мають завершити до кінця поточного місяця.
«Важливо, щоб мережа формувалася за участі майбутніх громад»,- підкреслив він.
Департамент економічної політики Львівської ОДА вже завершив обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою Львівщини в районах області. Як розповів Василь Лозинський, загалом в межах обговорення відвідали 20 районів, в них взяли участь 3, 5 тисячі учасників.
«Ми врахували ряд аргументованих пропозицій, які будуть внесені до проєкту перспективного плану. Відтак, до кінця листопада має бути сформований дієвий перспективний план Львівської області, з метою створення успішних та спроможних громад та офіційно переданий в Мінрегіон»,- зазначив Василь Лозинський.
Приєднані зображення:
Теги:
В'ячеслав Негода створення спроможних громад
Область:
Львівська областьДжерело:
Львівська ОДА
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...