Засідання бюджетного комітету затяглося за північ, і вкотре перемога за громадами 

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Асоціацію міст України відстояли інтереси об'єднаних громад, які ризикували не перейти на прямі міжбюджетні відносини в 2020 році. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода. 

"Бюджетний комітет ВРУ в основному підтримав пропозиції Мінрегіону та Асоціації міст України щодо вирішення проблеми, яка виникла для новоутворених ОТГ в частині їх прямих міжбюджетних відносин у 2020 році", - написав В'ячеслав Негода.

Він уточнив, що мова йде про 108 ОТГ та 68 приєднань до ОТГ, які до вчорашнього засідання Комітету були поза проектом Державного бюджету на 2020 рік.

З цієї кількості 82 об’єднані громади відсутні у перспективних планах формування територій громад областей. Отже, немає підстав визнавати їх спроможними і переводити на прямі міжбюджетні відносини з Держбюджетом в 2020 році.

Як відомо, Прем’єр-міністр України доручав регіонам вирішити це питання і внести зміни до перспективних планів формування територій громад. Також Мінрегіон неодноразово повідомляв керівництво областей про таку небезпеку і закликав якнайшвидше доопрацювати перспективні плани.

Ще 20 ОТГ передбачені в перспективних планах формування територій громад областей. Але у зв’язку з тим, що у цих громадах за рішенням ЦВК перші місцеві вибори відбудуться у грудні, Мінфін також не включив їх до проекту Держбюджету на 2020 рік.

З цієї ж причини ще 6 ОТГ (Черкаська ОТГ Дніпропетровської області, Путивльська ОТГ Сумської області, Андріївська, Малинівська, Любицька, Новомиколаївська ОТГ Запорізької області), які визнані спроможними (розпорядження КМУ від 07.11.2018 №836-р), Мінфін не включив до проекту Держбюджету.  

Не потрапили до проекту головного кошторису країни 68 територіальних громад, які приєдналися до діючих ОТГ. Також слід зауважити, що не всі приєднання, які здійснили за спрощеною процедурою міста обласного значення (без проведення виборів), враховані в міжбюджетних трансфертах.

Як вирішити проблему згаданих об’єднаних і приєднаних громад? Позиція Мінрегіону однозначна - включити до Держбюджету 2020 року всі ОТГ, вибори в яких відбулися чи відбудуться у 2019 році. Це рішення дозволить громадам розвиватися, у повній мірі використовуючи інструменти реформи місцевого самоврядування і децентралізації владних повноважень.

З цією пропозицією Мінрегіон офіційно звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також до парламентського Комітету з питань бюджету.

Остаточне рішення - за Мінфіном і Парламентом.

14.11.2019 - 06:38 | Переглядів: 14911
Засідання бюджетного комітету затяглося за північ, і вкотре перемога за громадами 

Теги:

створення спроможних громад бюджет В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
Profilepic
Виталий Рыбаков
26.11.2019 - 18:20
Так яке остаточне рішення????
Відповісти
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024