Новий онлайн-курс “Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку” стартує 31 жовтня. На чому акцентує увагу цей курс, чим він відрізняється від першого та для кого буде особливо корисним - під час презентації розповіли автор курсу, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук та співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.
Вікторія Примаченко зазначила, що перший курс "Децентралізація в Україні – теорія та практика" залучив до навчання більше 7500 людей.
“Для такого тематичного курсу - це велика кількість людей. Курс непростий, дуже насичений, має дуже добру реакцію. Він цінний, тож цю тему варто продовжувати”, - зазначила співзасновниця платформи освітніх курсів Prometheus Вікторія Примаченко.
Новий курс є логічним продовженням спільної роботи, започаткованої ще два роки тому. У 2017 році Український кризовий медіа-центр ініціював створення навчального курсу про реформу місцевого самоврядування у рамках програми USAID DOBRE. "Децентралізація: від патерналізму до відповідального розвитку" - це новий курс на тему організації місцевого самоврядування, який розповідає про поєднання теорії з практикою, реальні історії інноваційних рішень, що з'явились в різних територіальних громадах у процесі реформи.
“Ідея нового курсу спрямована на те, що ми відходимо від патерналізму (всі нам винні: держава винна, уряд, президент). Адже тепер у нас є інструмент, яким ми можемо скористатися і активно розвиватися. Час думати про себе самим, докладати свої зусилля відповідно до нових можливостей і змінювати життя у громадах”.
У двох курсах подібна лише одна лекція - про перебіг децентралізації, головні досягнення. Далі автор подає простий і логічний алгоритм: що треба робити, пояснює, які органи сьогодні реалізують повноваження і які особливості їхньої діяльності в умовах децентралізованої України.
“Абсолютно нове у цьому курсі це те, що ми говоримо про ідентичність. Весь світ зараз зіткнувся із кризою ідентичності. У світі глобальної конкуренції виграє той, хто має свою ідентичність, яка вирізняє його серед інших і яка мобілізує спільноту.
Ми показуємо, як у нових об’єднаних громадах знайти свою ідентичність”, - каже Анатолій Ткачук.
За словами автора курсу, у лекціях він говорить про різні інструменти, які дала держава, та те, як використати ці інструменти та ресурси, щоб у громаді з'явився бізнес.
“Ми маємо зробити все, щоб розвивати місцевий бізнес. Ми говоримо про те, що треба бачити свою громаду не з підвалу, а з космосу - треба піднятися вище, подивитися на свою громаду, на себе, щоб побачити цілісну картину, яка стане основою нашого стратегічного планування. І як зробити це стратегічне планування логічним”.
Для ефективного проходження у курсі використано різні технології. Відеолекції мають додаткові матеріали у вигляді презентацій та текстів. Після проходження лекції та її переосмислення слухач проходить тест, перевіряє засвоєний матеріал. Таким чином, за словами Анатолія Ткачука, знання перетворюються в навички, які можна застосувати. Також на платформі Prometheus є форум, де слухачі можуть поспілкуватися між собою та поставити запитання автору курсу.
Після успішного опанування всіх тем та складання тестів, слухачі отримають сертифікати.
Курс розраховано на депутатів місцевих рад, працівників органів місцевого самоврядування, місцевих активістів, політично активних громадян, що планують на наступних виборах балотуватись у депутати місцевих рад, студентів, що планують працювати в органах місцевого самоврядування.
“Курс у першу чергу для тих, хто займається місцевим самоврядуванням, - каже Анатолій Ткачук. - Але це сучасний курс, тому він орієнтований і на тих, хто піде на вибори у 2020 році. Мені б хотілося, щоб активісти і громадські діячі, які підуть на вибори, прослухали цей курс, і, йдучи на вибори до селищної ради, не говорили про зміну пенсійної системи. А говорили про те, як ми сплануємо територію своєї громади, щоб вона була комфортною для мешканців. Зараз ключовим ресурсом, за який треба боротися, є люди, а не гривні”.
Детальніше про курс ТУТ
***
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п'ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI).
Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...