Справжній розвитковий проєкт, який дасть можливість місцевим мешканцям збільшувати вартість продукту, який вони виробляють, запрацював у Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді. У неділю тут офіційно відкрили сільськогосподарський кооператив «Файний», у створення якого громада інвестувала 1 мільйон гривень, який виборола в рамках першого сезону українського ріаліті-шоу про ОТГ «Громада на мільйон».
Під час презентації кооперативу голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак розповів та показав, на що витратили мільйон.
«Наразі це невелике приміщення, де є камера для охолодження малини та камера для шокової заморозки, склад для зберігання готової продукції. Малину у своїх господарствах вже не один рік вирощують мешканці сіл громади, зокрема, сіл Марківка, Рунгури, Печеніжин, Молодятин. Сенс створення кооперативу – це накопичення великих товарних партій і продаж їх за вищою ціною, тобто збільшення доданої вартості тієї ж малини», - говорить голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.
Усім присутнім на офіційному відкритті також продемонстрували невеличку партію розфасованої замороженої малини, яку незабаром можна буде і придбати.
Директор кооперативу «Файний» Костянтин Лапчинський розповідає, що над перетворенням приміщення і навколишньої території працювали багато людей. Це і члени кооперативу, і працівники комунального підприємства Печеніжинської ОТГ. Наразі кооператив об’єднує сім приватних господарств. А надалі їх кількість планують збільшувати.
Технологічно ж свіжозібрана малина, за його словами, потребує спочатку охолодження кілька годин, а потім заморожування, щоб уникнути утворення зайвого льоду на ягодах. А далі – пошук збуту.
«Потенційно ми вже напрацьовували певні напрямки збуту нашої продукції. Нашу малину готові купувати як на українському ринку, зокрема, супермаркети, так і, наприклад, у Польщі. Угоди вже будемо укладати наступного року», - розповідає Костянтин Лапчинський.
Присутній на відкритті керівник програми DOBRE в Україні Беррі Рід зазначив, що справді вражений результатом.
«Коли я був тут два роки тому, то не до кінця вірив, що цей проєкт можна буде довести до завершення. Вибороти перемогу у телешоу – це одне, а реалізувати амбітний задум – інше. Вітаю Печеніжинську громаду і всіх, хто доклав зусиль. Ви справжні молодці», - сказав він.
У свою чергу радник з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Максим Чопей додає, що такий кооператив дасть поштовх іншим прикарпатським ОТГ для пошуку своїх ніш та вибору старт-спеціалізації виходячи з власних ресурсів.
«Дуже важливо, що наші громади почали робити акцент саме на розвиток, збільшення доданої вартості продукції, яка виробляється на їх території, гуртувати дрібних виробників, а також фокусуватись на якійсь окремій спеціалізації», - вважає Максим Чопей.
Теги:
Область:
Івано-Франківська областьГромади:
Печеніжинська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Івано-Франківська ОДА
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...