Справжній розвитковий проєкт, який дасть можливість місцевим мешканцям збільшувати вартість продукту, який вони виробляють, запрацював у Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді. У неділю тут офіційно відкрили сільськогосподарський кооператив «Файний», у створення якого громада інвестувала 1 мільйон гривень, який виборола в рамках першого сезону українського ріаліті-шоу про ОТГ «Громада на мільйон».
Під час презентації кооперативу голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак розповів та показав, на що витратили мільйон.
«Наразі це невелике приміщення, де є камера для охолодження малини та камера для шокової заморозки, склад для зберігання готової продукції. Малину у своїх господарствах вже не один рік вирощують мешканці сіл громади, зокрема, сіл Марківка, Рунгури, Печеніжин, Молодятин. Сенс створення кооперативу – це накопичення великих товарних партій і продаж їх за вищою ціною, тобто збільшення доданої вартості тієї ж малини», - говорить голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак.
Усім присутнім на офіційному відкритті також продемонстрували невеличку партію розфасованої замороженої малини, яку незабаром можна буде і придбати.
Директор кооперативу «Файний» Костянтин Лапчинський розповідає, що над перетворенням приміщення і навколишньої території працювали багато людей. Це і члени кооперативу, і працівники комунального підприємства Печеніжинської ОТГ. Наразі кооператив об’єднує сім приватних господарств. А надалі їх кількість планують збільшувати.
Технологічно ж свіжозібрана малина, за його словами, потребує спочатку охолодження кілька годин, а потім заморожування, щоб уникнути утворення зайвого льоду на ягодах. А далі – пошук збуту.
«Потенційно ми вже напрацьовували певні напрямки збуту нашої продукції. Нашу малину готові купувати як на українському ринку, зокрема, супермаркети, так і, наприклад, у Польщі. Угоди вже будемо укладати наступного року», - розповідає Костянтин Лапчинський.
Присутній на відкритті керівник програми DOBRE в Україні Беррі Рід зазначив, що справді вражений результатом.
«Коли я був тут два роки тому, то не до кінця вірив, що цей проєкт можна буде довести до завершення. Вибороти перемогу у телешоу – це одне, а реалізувати амбітний задум – інше. Вітаю Печеніжинську громаду і всіх, хто доклав зусиль. Ви справжні молодці», - сказав він.
У свою чергу радник з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Максим Чопей додає, що такий кооператив дасть поштовх іншим прикарпатським ОТГ для пошуку своїх ніш та вибору старт-спеціалізації виходячи з власних ресурсів.
«Дуже важливо, що наші громади почали робити акцент саме на розвиток, збільшення доданої вартості продукції, яка виробляється на їх території, гуртувати дрібних виробників, а також фокусуватись на якійсь окремій спеціалізації», - вважає Максим Чопей.
Теги:
Область:
Івано-Франківська областьГромади:
Печеніжинська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Івано-Франківська ОДА
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 січня 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...
21 січня 2025
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...
Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...
21 січня 2025
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...
Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...