Міжмуніципальне співробітництво та соціальні сервіси у Шляхівській ОТГ

Шляхівська громада, що на Вінниччині,  вражає соціальною спрямованістю розвитку, що підтверджується не тільки соціальними сервісами, відмінним благоустроєм, а й принципами роботи сільської ради. Громада успішно використовує механізми міжмуніципального співробітництва у сфері соціальних послуг.

«У Шляховій надавались соціальні послуги для одиноких непрацездатних громадян, але коли ми зробили прорахунки щодо утримання апарату управління разом із Джулинською громадою, які теж надавали такі послуги, виявилось, що краще створити один заклад на дві ОТГ, який буде працювати в рамках міжмуніципального співробітництва. Сьогодні ми успішно користуємось спільним центром обслуговування одиноких непрацездатних громадян на умовах співпраці із Джулинською ОТГ та економимо кошти громади. Нещодавно в рамках державної підтримки Шляхівська ОТГ отримала у користування спеціалізований автомобіль для перевезень осіб з інвалідністю, що співвідноситься із ще одним напрямком соціальних послуг. Автомобіль знаходиться на балансі Шляхівської ОТГ, але ми надаємо ці послуги теж разом із Джулинською громадою на умовах міжмуніципального співробітництва. Можливо, фінансовий ефект від даного виду співпраці і невеликий, але досягнуто головної мети - населення обох громад обслуговується вчасно та якісно», - розповіла Ніна Кравець, голова Шляхівської ОТГ.

ЦНАПу громада не має, але ряд адмінпослуг щодо пенсійного забезпечення, соціального захисту та інші, надаються безпосередньо у Шляхівській сільській раді, послуги державного реєстратора мешканці ОТГ отримують у Джулинській ОТГ, відстань до якої 10 км. Це ще один приклад успішної співпраці заради якості послуг.

Ніна Кравець розмірковує над питаннями майбутньої спроможності та має оптимістичний погляд на перспективи громади. За її словами, конфігурація об’єднання має кілька варіантів з огляду на приєднання нових сіл до ОТГ, таких потенційно є шість. Тож громада може суттєво збільшити кількість населення - до 6,5 тис. осіб, територію та надходження до місцевого бюджету, адже головним ресурсом Шляхівської ОТГ є земля.

«Бюджет Шляхівської громади не залежить від акцизного податку, який, як відомо, незабаром буде спрямовуватись до центру, наш сталий ресурс - земля. Крім того, ми маємо великі площі водного плеса. Тож найближчим часом, проведемо земельний аукціон та спробуємо вирішити питання підвищення ставки орендної плати за землю. А це безумовно вплине на спроможність громади. Варто зазначити, що з самого початку створення нашої ОТГ ми відстоювали законність та права громад. Такий принцип використовуємо і сьогодні, працюємо на результат. І якщо в перший рік діяльності ОТГ на загальні заходи приходили до 50 осіб, то сьогодні ми вже маємо свої традиції, і коли святкуємо, збираються всі жителі громади, навіть із навколишніх сіл, що поки не входять до складу ОТГ. У громади є потенціал та майбутнє», - зазначила Ніна Кравець.

На часі в ОТГ - сортування сміття, що вже почали впроваджувати та встановили майданчики із відповідними контейнерами. Тож попереду інформаційна кампанія з реалізації проєкту та, можливо, ще один крок до міжмуніципального співробітництва Шляхівської громади, цього разу у сфері благоустрою та ЖКГ.

17.09.2019 - 10:17 | Переглядів: 9254

Приєднані зображення:

Теги:

співробітництво

Область:

Вінницька область

Громади:

Шляхівська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024