До яких країн для обміну досвідом вирушать учасники «Громада на мільйон. Спеціалісти» та які висновки зроблять: на презентації нового сезону стали відомі цікаві подробиці проекту

 

Під час презентації другого сезону соціального реаліті «Громада на мільйон. Спеціалісти» на «1+1», яка відбулась  11 вересня у Києві, стали відомі цікаві подробиці проекту. Зокрема, розсекретили декілька громад, що обмінюються досвідом. Так, зразкова вчителька школи Галицинівської громади опиниться у Фінляндії, де діти під час уроку можуть поводити себе абсолютно вільно, а лікар із Вознесенської громади вирушить до Естонії. В рамках обміну фахівців із туризму, до громади міста Теребовля приїде очільниця відділу культури й туризму Новоград-Волинської,  а на її місці опиниться молодий та креативний директор, який уміє заробляти гроші на всьому. Фахівець у галузі готельної справи із Білоберізки керуватиме лакшері-закладом у Німеччині, а гуру з питань культури Мереф’янської громади побачить, як організовують фестивалі у Франції.

Глядачі презентації також першими побачили частини випусків програми, а спеціально запрошені гості поділилися думками про те, як реформа з децентралізації змінює українське суспільство.

«Децентралізація успішна завдяки залученню членів громади - представників місцевого самоврядування, громадянського суспільства, мешканців. Це є досягненням реформи, і я думаю, що ви зможете побачити такі приклади у другому сезоні “Громади на мільйон. Спеціалісти”, - сказала Сюзан Фріц. - Отримання корисного досвіду - захоплюючий і креативний аспект цьогорічного сезону. Обмін спеціалістами додав програмі новий вимір, який дозволив людям повчитись одне в одного, вивчити кращі практики і досвід як всередині України, так і за її межами», ‒ розповіла Сюзан Фріц, Директорка регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода пригадав перший сезон проекту «Громада на мільйон», який вийшов на екрани у 2018 році: «Дуже приємно згадувати емоції минулого сезону «Громади на мільйон». Це була найцікавіша програма - вона у всіх викликала емоції, вона йшла від сили людського духу, який пробуджувався в тих громадах. Ми побачили, що в наших громадах є величезний потенціал, енергія, яка багато років була закритою. Я впевнений, що і минулий сезон програми, і новий відіграють дуже велику роль в процесі децентралізації як місії, яку ми маємо виконати для розбудови України».

Керівниця жанрового напрямку іміджевих проектів «1+1 Продакш», креативна продюсерка проекту  Алла Стащенко в першу чергу подякувала своїм колегам з «1+1 медіа», які натхненно працювали над створенням продукту,  та команді УКМЦ, якій належить ідея популяризації реформи децентралізації через іміджеві проекти, за плідну та гармонійну співпрацю, і наголосила, що героями реаліті стали найкращі фахівці об’єднаних громад України. Також продюсерка розповідає, як участь у соціальному проекті змінила свідомість представників українських громад: «Ми хотіли показати, яким потужним може бути бажання розвиватися, втілювати ідеї, досягати результатів. Ми самі перетворюємо Україну на успішну та квітучу Європу.  Та особливо я пишаюся тим, що ми зруйнували нічим не обґрунтовані комплекси наших учасників. Українці звикли вважати, що за кордоном усе краще: технології, послуги, фахівці. Але герої нашого проекту повертались і говорили: «То ми теж втілюємо подібні ідеї. Ми рухаємось у правильному напрямку. В Україні круто!» А вже зовсім скоро ми покажемо всім українцям, як насправді живуть мешканці іноземних громад, з якими проблемами зіштовхуються, та в чому ми їх уже перевершили».

Нагадаємо, за умовами другого міжнародного сезону проекту, учасники «Громада на мільйон. Спеціалісти» на тиждень вирушають до іншої громади на аналогічну посаду для обміну досвідом. Загалом, у новому сезоні взяли участь 16 фахівців з 6 європейських країн — України, Фінляндії, Німеччини, Італії, Естонії та Франції. Кожен із них відповідає за розвиток конкретної сфери в межах своєї громади: освіти, туризму, готельної справи, культури та медицини. Також досвідом обміняються молодіжні працівники, голови та старости громад.

Виробництво проекту на замовлення каналу «1+1» забезпечила команда «1+1 Продакшн» спільно з програмою USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), за ініціативи партнера програми DOBRE — Українського кризового медіа-центру.

Сюжет про презентацію проекту:

 

 

Приєднані зображення:

Теги:

громада на мільйон

Джерело:

Читайте також:

22 січня 2025

Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку

Миттєвого переформатування громад не буде....

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...

22 січня 2025

Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі

Субвенція для професійного розвитку вчителів...

У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....

22 січня 2025

Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України

Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...

З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...

21 січня 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...