Що нового в Моніторингу децентралізації і чи виправдовує сподівання Закарпаття?

Області зберігають свої позиції в рейтингу формування спроможних громад, але одна з них скоро може кардинально змінити ситуацію.


Протягом останнього місяця в Україні утворилося 15 нових об’єднаних територіальних громад. Всього, станом на 10 вересня, в Україні налічується 951 ОТГ, з яких 69 очікують рішення Центрвиборчкому про призначення перших місцевих виборів. 35 ОТГ – з центрами у містах обласного значення. Вони приєднали до себе 78 довколишніх місцевих рад. Такі дані оновленого Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, який оприлюднив Мінрегіон станом на 10 вересня 2019 року.

П’ятірка регіонів-лідерів у рейтингу формування спроможних громад залишається незмінною – Житомирська, Чернігівська, Дніпропетровська, Запорізька та Хмельницька області. Останні місця рейтингу традиційно посідають Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська, Львівська області.

 

 

Щоправда, як поінформували в Мінрегіоні, у Закарпатській області ситуація зрушила з місця. Протягом останнього місяця Закарпатська обласна державна адміністрація надала позитивні висновки 6 об’єднаним громадам регіону – Керецьківській, Холмківській, Великоберезнянській, Довжанській, Зарічанській, Горондівській. Зараз вони приймають остаточні рішення про об’єднання.

«Ситуація з формуванням спроможних громад у Закарпатській області кардинально змінилася в кращий бік. За 4 роки там ледь-ледь створили шість громад. А з приходом нового очільника обласної держадміністрації тільки за останній місяць шість громад отримали «зелене світло» рухатися шляхом змін і розвитку. За нашою інформацією, сьогодні-завтра цей список поповнять ще дві нові громади. Це добрий сигнал для всіх місцевих рад регіону. Очікуємо, що найближчим часом Закарпатська обласна рада схвалить Перспективний план формування територій громад області. Проект такого рішення обласна рада опублікувала на офіційному сайті», - прокоментував заступник Міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода.

Більше про результати децентралізації та реформування місцевого самоврядування – у щомісячному Моніторингу (ЗАВАНТАЖИТИ).

Теги:

В'ячеслав Негода моніторинг

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

13 листопада 2024

13 листопада 2024

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...

9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...

13 листопада 2024

13 листопада 2024

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Структура ОМС: порядок внесення змін...

Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...