Державна програма на 2020-2022 роки має бути лише початком розвитку регіону українських Карпат. Для цього маємо разом з регіональною та місцевою владою відповідально підійти до наповнення цього документу реальними розвитковими проектами.
Про це сказала Алла Кінщак, начальник Головного управління регіонального розвитку Директорату регіонального розвитку Мінрегіону, під час круглого столу з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат в Чернівцях.
«В стратегію, програму чи навіть план розвитку територій можна вкласти багато гарних речей, цікавих ідей, прописати безліч проблем, які важливо вирішити. Але без конкретних проектів, запропонованих на місцях, ми не підкріпимо наші наміри реальним змістом. І важлива не кількість цих проектів, а їхня якість. Щоб регіон почав розвиватися, ми повинні відійти від латання дір і почати вкладати гроші у стратегічні проекти, реалізація яких дасть поштовх і ресурси для розвитку територій в цілому», - сказала Алла Кінщак.
Вона нагадала, що залишилось зовсім мало часу, щоб сформувати перелік проектів для реалізації в рамках Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки. «На початок вересня ми повинні вже мати проект Державної програми, розуміти приблизний розмір необхідної бюджетної підтримки і джерела фінансування. Від того, наскільки якісними будуть наші проектні пропозиції, залежатиме ефективність цієї програми. Важливо, щоб вона стала першим кроком майбутнього стрімкого розвитку регіону українських Карпат. Наші гірські території мають усі передумови, щоб стати інвестиційно і туристично привабливим краєм», - звернулася Алла Кінщак до учасників заходу.
Як відомо, Мінрегіон у вересні цього року планує подати до Уряду проект Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки.
Раніше перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода зазначав, що успішним карпатський регіон зроблять не лише доплати до зарплат і пенсій, а насамперед - розвиток інфраструктури та бізнесу.
Довідка
Мінрегіон спільно з Асоціацією районних та обласних рад за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні проведе 5 круглих столів в регіонах. Заходи вже пройшли у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.
Підсумковий круглий стіл пройде на початку вересня в Києві.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Чернівецька областьДжерело:
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України
22 січня 2025
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...
Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...