Що відрізняє сучасну проактивну громаду зі значними амбіціями від пересічної ОТГ? Факторів, звісно, багато, і не останній з них — саме підхід до розвитку ОТГ. Успіху досягають ті громади, які мислять стратегічно, але при цьому вміють бути гнучкими, швидко адаптуються до нових умов та не бояться використовувати бізнес-підходи для власного зростання. Це стосується усіх складових розвитку громади, зокрема й присутності в онлайн-просторі.
Як досягати ключових цілей ОТГ завдяки agile, тобто гнучкому підходу до розвитку? У циклі статей "Цифрові громади" Програма DOBRE радить ОТГ, яким успішно зростати у діджитал-просторі, а також розглядає, як завдяки гнучкому підходу до розвитку онлайн-ресурсів досягати цілей громади.
Класично, це методологія розробки програмного забезпечення, яку застосовують ІТ-компанії перед запуском нових проектів. В основу підходу agile закладають “принцип ітерацій” — тобто створення частин продукту поетапно, один за одним. При цьому, компанії не прагнуть розробити ідеальний функціонуючий продукт за місяць — навпаки, розбивають завдання з розробки на тижні, і кожні сім днів перевіряють свій прогрес.
Детальніше про agile рекомендуємо почитати у статті.
Зрозуміло, що вебсайт — один з основних містків, що з’єднує вашу громаду зі світом — інвесторами, туристами, партнерами. Крім базового наповнення сайту, як-то новин, контактів, спробуйте й нові сервіси, що допоможуть досягти цілей вашої ОТГ на визначений період.
Наприклад, ви маєте за мету оголосити 2020 “роком партисипації у громаді”. Прагнете підвищити активність громадян, залучити їх до вирішення болючих проблем громади. Як це можна влаштувати?
Перетворіть сайт ОТГ на таке собі “місце притяжіння” корисних сервісів у сфері партисипації:
Не намагайтесь запустити всі сервіси й одразу. Спробуйте почати з одного, підключити його, подивіться, як працюватиме. Оцініть ефективність, зробіть роботу над помилками, приступайте до розвитку наступного інструменту.
Такий шлях обрала Софіївська ОТГ при розробці нового офіційного вебсайту на платформі Dosvit. Спочатку фахівці громади створили базовий сайт з найнеобхіднішими компонентами: новини, контакти, профіль ОТГ. Згодом пішли далі — підключили додатки у галузі прозорості, підзвітності, як наприклад, відкритий бюджет.
Наразі сайт громади — повноцінне онлайн-представництво, що містить корисні додатки в усіх пріоритетних сферах життя, від залучення інвестора до збору звернень від мешканців.
Проаналізуйте стратегію розвитку громади, подивіться, яких інструментів не вистачає на офіційному сайті для її досягнення. Підключіть новий сервіс, здійсніть оцінку його ефективності за певний період — і лише тоді рухайтесь далі.
Відтак, тестувати все та ніколи не боятися спробувати нове — така наша порада усім громадам, націленим на проактивний розвиток.
Добірку рекомендацій для сталого розвитку ОТГ у цифровому просторі шукайте за посиланням у рубриці “Цифрові Громади”. Дізнавайтесь, як розвивати сайт ОТГ за новим підходом, як зацікавити інвестора до реалізації спільних проектів та як сприяти бюджетній прозорості у ваших населених пунктах.
22 листопада 2024
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...
22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...