Децентралізація влади — це стратегія національного успіху

Таку думку висловив директор обласного Офісу реформ Руслан Панасюк під час прес-конференції у Калуші, яка відбулася в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії з роз’яснення доцільності проведення децентралізації влади. У заході також взяли участь експерти Офісу реформ та народний депутат України Павло Кишкар.

Р. Панасюк підкреслив, що  децентралізація влади — це стратегія національного успіху, впровадивши цю реформу ми визначимо наш вектор руху на наступні десятиліття.

«Нині децентралізація як кисень потрібна нашому суспільству, — зазначив Р. Панасюк. — Наші села не мають коштів для розвитку. Чисельність сільського населення зменшується, сільські ради, левова частка яких є дотаційними, дробляться. На жаль, територіальні громади первинного рівня абсолютно обмежені в коштах. Наприклад, на Прикарпатті із 477 територіальних громад 448 — дотаційні. З цим потрібно щось робити. Адже ефективна влада має три стовпи, на які вона спирається — це повноваження, фінансовий ресурс і відповідальність». 

Вихід із ситуації, яка склалася у більшості сіл в Україні загалом і на Прикарпатті зокрема, Р. Панасюк бачить, як він наголосив, у децентралізації влади, в основу якої покладено основні принципи Європейської хартії місцевого самоврядування — субсидіарність, повсюдність, фінансову самодостатність. А, як відомо, об’єднання територіальних громад є першим етапом децентралізації влади і одним із елементів реформи адміністративно-територіального устрою. Мета реформи — передати широке коло повноважень, фінанси і відповідальність на місця. Для того, щоб це було можливим, треба об’єднувати населені пункти, які будуть спроможні виконувати всі покладені на них обов’язки і надавати доброякісні послуги людям.

За словами Р. Панасюка, процес об’єднання громад на Прикарпатті триває. Адже, крім Печеніжинської, Верхнянської і Старобогородчанської об’єднаних громад, де вже обрано голів і депутатів, невдовзі буде оголошено вибори в Бурштинській і Білоберізькій ОТГ. Якщо буде схвалено зміни до Конституції та визначено перехідний період — два роки, то за цей час на івано-Франківщині відповідно до перспективного плану об’єднається чимало громад, переконаний експерт. Нині найважливіше завдання для населених пунктів — об’єднатися у спроможні територіальні громади. За словами Р. Панасюка, від активності місцевих лідерів значною  мірою залежатиме майбутнє громад.
  
Народний депутат  України Павло Кишкар наголосив, що децентралізація влади — єдина реформа, яка не може не відбутися. 

Також експерти обласного Офісу реформ, Руслан Панасюк і Павло Кишкар провели в Калуші інформаційну зустріч із представниками органів державної влади і місцевого самоврядування, присвячену розвінчуванню міфів про децентралізацію.

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Газета «Галичина»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...