30 березня 2025
Децентралізація

В Канаді обговорили українську децентралізацію

Децентралізація є найуспішнішою реформою в Україні. Її результат визнається як населенням України так і міжнародними партнерами. Про це під час Третьої Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Канаді, заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд під час відкриття конференції зазначила: «За останні 5 років Україна зробила більше змін та реформ, ніж робилося всі 23 роки Незалежності країни. Ці зміни мають бути продовжені».

«Деякі ключові моменти, які віддзеркалюють наші результати за останні роки – реформа, в першу чергу, змінила систему управління. Наразі створено 920 об’єднаних територіальних громад, які мають свої чіткі обов’язки, фінанси і повноваження. Спроможні громади покривають 45% території України, там мешкає майже 70% населення. І сьогодні в Торонто з нами 40 успішних лідерів ОТГ, які в майбутньому ще займуть свої місця в парламенті», — наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що окремо до успіхів децентралізації необхідно віднести і щорічне зростання місцевих бюджетів. Протягом 2014-2019 років – вони зросли у 4 рази, до майже 240 млрд грн. «Це величезні кошти, які отримали місцеві бюджети за майже 5 років реалізації реформи. Це справжня децентралізація. Це ривок у протидії корупції. За ці роки зросла також у 4 рази і державна підтримка. У 2014 році ми спрямували на місцевий рівень тільки 500 млн грн, у 2019 році – ця цифра сягнула 40 млрд грн», — розповів Зубко.

За словами урядовця, децентралізація – це справді зміна і нова стратегія створення регіональних громад. «Наша команда ставила ключове завдання – надати поштовх розвитку людського потенціалу. Чимало учасників конференції говорили про людський капітал, потенціал, зміни в адміністративному управлінні, наданні послуг тощо, але саме ці люди змінюють Україну сьогодні і зараз! На місцях наразі впроваджується 12 тисяч нових проектів, нових стандартів. Розроблена дорожня карта щодо Горизонту 2020 року», — пояснив Зубко.

Серед проблемних питань, він назвав невирішеним питання щодо зміни адміністративно-територіального устрою України, конфлікт на субрегіональному рівні. «Ми маємо надати нові ролі місцевим адміністраціям в наданні послуг. І ключовим у цьому питанні має стати внесення новим парламентом змін до Конституції в частині децентралізації. Серед пріоритетних змін: створення нової системи префектів, які виконуватимуть наглядову функцію на місцях. Проект змін до Конституції складається всього з 5 сторінок або 133 кБ інформації в одному файлі. Але результат від них буде неймовірний для України», — підкреслив Зубко.

За словами урядовця, для підтримки змін в Конституцію вже зібралась ціла команда: експерти, міжнародники, країни Європи, США та Канада. Він подякував Єврокомісії, німецьким колегам за підтримку України у впровадженні реформи. «Україна впроваджує сьогодні найкращі зразки і передові досягнення, які ведуть до успіху реформ – у сфері електронних послуг з Естонії, енергетики зі Швеції, адміністративні послуги з Польщі. І для нас не важливі тільки фінанси, ми прагнемо отримати кращий передовий досвід. Таким чином кожна укрупнена громада отримає можливості для покращення свого бізнес-клімату і відповідно розвитку інфраструктури. «Вікно можливостей» для України зовсім невелике. У 2020 році в країні відбудуться місцеві вибори і для нас вони означають необхідність завершити перші етапи створення підґрунтя для ОТГ. Ми відчуваємо певний саботаж в 19 районах України, які не створили жодної ОТГ. Тому, для країни є дуже важливими внесення змін в Конституцію в частині децентралізації, підтримка міжнародних партнерів і зусилля всіх сторін, в комплексі вони направлені на ключову ціль – розвиток людського потенціалу», — наголосив Зубко. Віце-прем’єр-міністр навів приклад патріотичної Новопсковської ОТГ, створеної в Луганській області Вадимом Гаєвим, наголосивши, що такі приклади надихають і об’єднують Україну.

У свою чергу Уповноважений Уряду Німеччини Георг Мільбрадт, підкреслюючи, що децентралізація є успішною і зміцнює країну зазначив: «Децентралізація – це вірус, який підриває вашого східного сусіда — Росію».

03.07.2019 - 11:52 | Переглядів: 6757
В Канаді обговорили українську децентралізацію

Теги:

Геннадій Зубко

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

28 березня 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: Парламент ухвалив закон, але…

Відтермінування розробки комплексних планів...

25 березня 2025 року Верховна Рада України повторно після правок від Президента ухвалила в цілому проєкт Закону №9549...

28 березня 2025

Уряд схвалив початок реалізації нової фази Програми екстреного відновлення

Уряд схвалив початок реалізації нової фази...

Кабінет Міністрів України схвалив підписання Грантової угоди, яка дозволить розпочати четверту фазу Програми...

28 березня 2025

Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та фінансові моделі (запис вебінару)

Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з...

Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінару «Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та...

27 березня 2025

Взаємодія, що має силу: всеукраїнські асоціації формують спільну позицію

Взаємодія, що має силу: всеукраїнські асоціації...

27 березня 2025 року в Києві Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» підписала Меморандуми...