Організація надання адміністративних послуг в ОТГ: результати опитування. Травень 2019 року

Опитування проводилось Асоціацією ОТГ за методичної та аналітичної підтримки Офісу реформи адміністративних послуг з метою вивчення думки ОТГ щодо організації надання адміністративних послуг.

Географія опитування: 37 міських, 60 селищних та 103 сільських ОТГ.

В опитуванні взяли участь 200 ОТГ – 25% від загальної кількості утворених ОТГ.
Станом на 1 квітня 2019 року в ОТГ утворено 148 ЦНАП, 66 (45%) із яких взяли участь в опитуванні.

Майже половина опитаних ОТГ надає послуги через старост, а саме 45%, що вказує на низьке використання інституту старост, як елемента системи надання аміністративних послуг на місцевому рівні, при цьому таке завдання має бути пріоритетним.

Досить великий відсоток опитаних ОТГ, а саме 40%, здійнює надання адміністративних послуг через власні структурні підрозділи, продовжуючи використовувати кабінетну систему та старі організаційні процеси при обслуговуванні мешканців ОТГ.

Майже рівними є частки надання адміністративних послуг через власні ЦНАП та ЦНАП РДА – 33% та 30% відповідно, при тому 16% опитаних ОТГ взагалі не планує утворювати власні ЦНАП, що вказує на низьку інституційну спроможність таких ОТГ в організації надання адміністративних послуг для їх мешканців.

Основними причинами не бажання утворювати власний ЦНАП серед опитаних ОТГ є: відсутність достатньої кількості коштів, щоб відкрити новий ЦНАП (40%), брак кваліфікованих кадрів (25%) та брак приміщень для ЦНАП (29%). 21% опитаних стверджує, що відсутня державна підтримка в організації роботи ЦНАП.

Найважливішими послугами, які потрібно надавати на місцевому рівні є адміністративні послуги, надання яких вже давно запроваджено через ЦНАП, а саме послуги із реєстрації місця проживання (94%) та реєстрації нерухомого майна (82%). Також важливим є надання послуг, які на даний час лише поодиноко надаються через ЦНАП, це – соціальні послуги (82%) та земельні послуги (73%).

Водночас більшість опитаних ОТГ не вважають за доцільне надавати послуги МВС та ДАБІ через ЦНАП. За важливість надання таких послуг через ЦНАП зазначили лише 22% та 23% опитаних ОТГ відповідно.

Простота запровадження адміністративних послуг через ЦНАП майже обернено пропорційно корелюється із важливістю надання таких послуг у ЦНАП. Так, наприклад, 23% опитаних зазначили про важливість надання послуг МВС у ЦНАП, при цьому 70% опитаних зазначили про складність запровадження такої послуги у ЦНАП.

93% опитаних зазначили про необхідність в обміні досвідом у сфері надання адміністративних послуг. Найкраще проводити такий обмін через організацію навчальних поїздок до ОТГ, де ЦНАП вже відкрито, про це зазначили майже 70% опитаних ОТГ, при цьому ефективність проведення конференцій із обміну досвідом відмітила лише половина опитаних.

Лише 38% опитаних ОТГ мають досвід співпраці із програмами та проектами міжнародної технічної допомоги, із них майже 90 співпрацюють із програмою ULEAD, 11% і – з GIZ та 5 % із ПРООН. Загалом 90% опитаних зацікавлені у такій співпраці.

Висновки опитування є ТУТ

12.06.2019 - 12:40 | Переглядів: 16667

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

опитування адміністративні послуги

Джерело:

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Читайте також:

22 січня 2025

5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»

5 днів до завершення прийому заявок на...

До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...

22 січня 2025

Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку

Миттєвого переформатування громад не буде....

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...

22 січня 2025

Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі

Субвенція для професійного розвитку вчителів...

У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....