Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я-Громада!» пройшла на Львівщині. Вона покликана інформувати населення про реформу децентралізації, виклики і переваги створення об'єднаних територіальних громад та нові етапи реформи. Кампанію організували Мінрегіон та Програма "U-LEAD з Європою".
Перша із зустрічей в рамках кампанії відбулася наприкінці травня у місті Глиняни Золочівського району. Тут понад 40 жителів, серед яких представники місцевої влади, бізнесмени, депутати, громадські активісти, взяли участь у публічній дискусії. Людей цікавило фінансування майбутньої ОТГ, те, чи залишаться школа та інтернат, яке медичне обслуговування буде надаватися та на яких засадах, адміністративна діяльність, перспективи розвитку і робочі місця тощо.
«Про що б ми не говорили, говоримо про гроші. Але громада це і є гроші. При тому ж не малі гроші: субвенції, інвестиції, додатково залучені із проектів, адже більшість програм надає перевагу об’єднаним територіальним громадам», - розповіла координатор Програми і експерт з децентралізації Олена Слизюк.
Своїм досвідом використання уже наявних коштів і залучення нових під час зустрічі поділився заступник голови Бібрської ОТГ Орест Шуліковський. За його словами, громада повністю використала можливості, які дають проекти.
«Перших півроку ми працювали у поті чола, аби залучити додаткові кошти для розвитку громади. І в результаті маємо 30 проектів-переможців, за якими тепер готуємо документи. Але це фантастичний показник, бо минулого року сумарно населені пункти нашої теперішньої громади реалізували лише 10 проектів. Тобто втричі ми примножили наші можливості», - зазначив Шуліковський.
А вже 31 травня масштабний інформаційно-просвітницький захід у форматі Містечка децентралізації розгорнувся у Яворові. Там представили модель сучасної ОТГ та різні сфери її діяльності: освіту, охорону здоров'я, екологію, ЦНАП, спорт.
Яворівці взяли участь у квесті, під час якого потрібно ознайомитись із тематичною інформацією та відповісти на запитання: яким стане життя після об'єднання в громади. А під час публічної дискусії учасники отримали експертні відповіді на питання, які їх хвилюють.
Реформа децентралізації визнана однією з найбільш успішних. За п'ять років в Україні створено 899 ОТГ (тільки за останній місяць – 11 нових), нині призначено вибори ще у 66 громадах. За темпами об'єднання Україна суттєво випередила європейські країни, і, за прогнозами уряду, процес добровільного об'єднання буде завершений у 2020 році.
19 грудня 2024
Простір для спорту та центр реабілітації: учасники конкурсу Громада на всі 100
Простір для спорту та центр реабілітації:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
19 грудня 2024
Нестабільний туризм та забагато несортованого...
Владиславово – туристична ґміна, майже весь бізнес якої повʼязаний із туризмом. Місто й села мають довге узбережжя,...
19 грудня 2024
Як створити успішну та ефективну молодіжну раду: досвід громад
Як створити успішну та ефективну молодіжну...
Залучати однодумців, багато навчатися і гуртуватися довкола ідей для розвитку молодіжної політики, – такими є ключові...
19 грудня 2024
Тривають консультації щодо адаптації реформи місцевого самоврядування до викликів сьогодення
Тривають консультації щодо адаптації реформи...
Відбулися чергові консультації Міністерства розвитку громад та територій України з представниками суб’єктів реформи...