У Закарпатській області з’явився проект Перспективного плану формування територій громад

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області та надіслало його на ознайомлення до Закарпатської облдержадміністрації. Про це повідомили  в Закарпатському Центрі розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Проектом перспективного плану пропонується створити на Закарпатті 40 громад з урахуванням існуючих.

Так, в Ужгородському районі передбачено, окрім існуючої Баранинської, створення ще трьох ОТГ – Ужгородської, Чопської та Середнянської. На Перечинщині окрім існуючої Перечинської в проекті зазначена ще одна ОТГ – Порошківська. Три ОТГ передбачено створити у Великоберезнянському районі – Великоберезнянська, Костринська і Ставненська.

Чотири ОТГ передбачені в Мукачівському районі. Окрім громади з центром в Мукачеві тут планують створити також Ракошинську, Чинадіївську та Великолучківську. Окрім існуючої Полянської у Свалявському районі запланована ще одна ОТГ – із центром у Сваляві. Так само дві ОТГ передбачені у Воловецькому районі – Воловецька і Жденієвська, три ОТГ – Міжгірська, Пилипецька та Колочавська – в Міжгірському районі.

В Берегівському районі - дві ОТГ – Берегівська та Батівська, у Виноградівському – Виноградівська, Королевська та Пийтерфолвівська. В Іршавському районі наразі діє одна ОТГ – з центром в Іршаві. Окрім неї в проекті Перспективного плану вказані також Сілецька, Білківська та Довжанська. Так само чотири ОТГ передбачені і в Хустському районі – Вишківська, Драгівська, Горінчівська та Хустська.

В Тячівському районі наразі існують дві ОТГ – Тячівська та Вільховецька. Окрім них в межах району планується також створення Солотвинської, Дубівської та Усть-Чорнянської громад. І в Рахівському районі проект перспективного плану передбачає створення Ясінянської, Великобичківської та Рахівської об’єднаних територіальних громад.

Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону пояснив, що  проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ в Закарпатській області є лише пропозицією. Розглядати та приймати план, як і раніше, повинна Закарпатська обласна рада. Однак, оскільки Закарпатська облдержадміністрація, так і не подала на розгляд облради власний проект плану, Мінрегіон прийшов на допомогу області.

Нагадаємо, раніше голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс в ефірі телеканалу «UA: Закарпаття» запевнив, що депутати розглянуть проект Перспективного плану Закарпатської області як тільки він буде поданий на розгляд ради. Крім того, він спрогнозував, що обранці план, швидше за все, підтримають.   

Теги:

план

Область:

Закарпатська область

Джерело:

Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування

Читайте також:

22 листопада 2024

Розмежування повноважень органів місцевого самоврядування є кроком до сильнішого багаторівневого врядування в Україні

Розмежування повноважень органів місцевого...

18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...

21 листопада 2024

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи

Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...

15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...

21 листопада 2024

Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини

Програма Polaris провела інформаційну сесію для...

20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

21 листопада 2024

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність

Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...

Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...