На рівні держави ми фактично маємо базу стратегічних документів з чітким баченням, куди країна повинна рухатись і яких ключових показників маємо досягти у питаннях управління з відходами. Про це сказав на засіданні Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в України до 2030 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Зокрема, серед прийнятих стратегічних документів урядовець назвав Національну Стратегію управління відходами до 2030 року та рамковий закон «Про управління відходами», який згодом Уряд подасть до парламенту.
«Цей План самостійно не працюватиме, якщо його не буде доповнено регіональними планами. Саме вони – ключовий елемент для розбудови системи управління відходами по всій країні. І всі чітко мають розуміти, що регіональний план – це не просто план якихось заходів поводження з відходами. Це довгострокова регіональна маршрутна карта, яка має зав’язати на собі всіх ключових суб’єктів – муніципалітети, бізнес та інвесторів», — зазначив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр переконаний, що саме сфера управління з відходами може дати поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу в регіонах. «Регіональний план управління відходами – це фактично план залучення інвестицій та розвитку ринку і бізнесу в області. І до розробки таких регіональних планів мають бути залучені абсолютно всі учасники – місцеве самоврядування, безпосередньо громади, представники бізнесу, потенційні інвестори, міжнародні партнери та представники МФО, а також Агенції регіонального розвитку», — підкреслив Зубко.
Він зазначив, що наразі громади активізувалися у напрямку укладання міжмуніципальних договорів. На сьогодні, 975 громад уклали 381 договір, з яких 30% стосується питань управління відходами. І цей інструмент має обов’язково бути врахований при складанні регіональних планів.
Як повідомлялося, Мінприроди затвердило Методичні рекомендації з розроблення регіональних планів управління відходами.
Теги:
Геннадій Зубко управління відходами
Джерело:
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...