23 лютого 2024
Logo slogan

КОНКУРС для журналістів: Як українські громади навчаються обліковувати та ефективно використовувати земельні ресурси

Конкурс на найкращий матеріал, який висвітлює питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів ОТГ для покращення можливостей власного економічного розвитку, проводиться Програмою місцевого системного розвитку в межах Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».


Історія

Основними питаннями у галузі земельних відносин, які виникають в процесі діяльності ОТГ, є:

 • Невизначеність меж території ОТГ.
 • ОТГ не розпоряджається землями за межами населених пунктів.
 • Недоотримання надходжень до місцевого бюджету від плати за землю.
 • Неможливість спланувати діяльність через брак інформації про земельні ресурси (неточність показників кількості та місця розташування земель державної власності, невизначеність їх правового статусу, відсутність інформації про розташування нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок, невизначеність місця розташування режимоутворюючих об’єктів та зон обмежень у використанні земель навколо них).
 • Забруднення земель (засмічення території, стихійні звалища, скотомогильники, радіаційне забруднення тощо).
 • Відмова у задоволенні потреб громадян у земельних ділянках.

У відповідь на ці потреби восени 2018 року Програма Місцевого системного розвитку розпочала роботу з 79 ОТГ з 6 областей України. За цим посиланням https://bit.ly/2xYBS90 можна ознайомитися з інформацією про Програму та переліком громад, з якими вона працює.

Інноваційна програма розвитку спроможності об’єднаних територіальних громад в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – «Програма місцевого системного розвитку» має на меті допомогти ОТГ у таких сферах:

 • Ефективне управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій.
 • Розвиток спроможності ОТГ формувати проекти розвитку для залучення інвестицій.
 • Врахування інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства.

Мета конкурсу:

 • привернути увагу медіа до важливості висвітлення проблеми належного обліку земельних ресурсів та інформування про шляхи вирішення цієї проблеми;
 • висвітлити у ЗМІ питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів ОТГ для покращення можливостей власного економічного розвитку на прикладі ОТГ, де така робота проводиться або вже проведена.

Формат та умови участі:

 • до участі в конкурсі приймаються журналістські матеріали, які були опубліковані в друкованих та інтернет-виданнях, вийшли на радіо або на телебаченні у період з січня 2018 по травень 2019 року.
 • Конкурс проводиться для регіональних і національних ЗМІ.
 • Роботи приймаємо до 10 травня 2019 року на е-пошту local-systems@eef.org.ua (вказати «Конкурс для ЗМІ» у темі повідомлення).

Учасники не обмежені ані у форматі, ані в тематиці. Це може бути відео-, аудіо- чи текстовий матеріал, репортаж, новина, чи інформаційна довідка. Усе, що, на Вашу думку, може вигідно розповісти аудиторії про важливість та необхідні навички для ефективного використання земельних ресурсів в ОТГ.

Що ж до тематики, тут ви також вільні у виборі. Ви можете розповісти докладно про якусь одну ОТГ, де така робота ведеться або проведена (організатори нададуть таку інформацію) або, можливо, узагальнити в одному матеріалі все, що потрібно знати, і якими електронними інструментами (картами, сайтами) потрібно користуватися, щоб максимально ефективно проводити облік земельних ресурсів та потім планувати їх подальше використання.

Для цього пропонуємо ознайомитися з матеріалами про завдання програми і тими продуктами та перевагами, які отримають ОТГ від участі Програмі.

Додаток1. Матеріали про програму та про переваги участі в Програмі для ОТГ

Призи

 • Переможці конкурсу отримають цінні призи:

Перше місце – участь у профільній навчальній короткостроковій програмі з журналістики у Києві. Програма також покриває проживання та транспортні видатки.
Друге та третє місце – електронні девайси, необхідні для журналістської роботи, наприклад, диктофони, смартфони, мікрофони і тд).

 • Ще п’ять конкурсантів, які увійдуть до шорт-листа, отримають заохочувальні призи.

Критерії оцінки:

 1. Окрім творчої складової, значну увагу приділяємо фактологічній точності.
 2. Матеріали мають бути максимально інформативними та просвітницькими з метою поінформувати ОТГ про важливість теми і шляхи вирішення проблем управління земельними ресурсами.

Куди звертатись, якщо виникли питання?

З усіх питань щодо умови конкурсу пишіть на е-пошту local-systems@eef.org.ua або – у приватні повідомлення фейсбук-сторінки Фонду Східна Європа www.fb.com/eef.org.ua

20.03.2019 - 11:57 | Переглядів: 6969

Приєднані зображення:

Теги:

конкурс

Джерело:

Фонд Східна Європа

Поділитися новиною:

Читайте також:

23 лютого 2024

Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах України

Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах...

У лютому 2024 року до Програми життєстійкості долучилися ще 65 громад. Найближчим часом там будуть організовані...

23 лютого 2024

Олексій Кулеба обговорив зі спеціальним посланником уряду Німеччини процес децентралізації в Україні

Олексій Кулеба обговорив зі спеціальним...

Заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба провів зустріч зі спеціальним посланником уряду ФРН з...

23 лютого 2024

22 лютого 2024

Асоціація ОТГ створила платформу тимчасово окупованих та деокупованих громад

Асоціація ОТГ створила платформу тимчасово...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE...