Співробітництво громад – одна з можливостей розвитку територій, що з’явилася в ході реформи місцевого самоврядування. Об’єднані громади дедалі частіше використовують цей інструмент. Найбільш популярними сферами реалізації проектів співробітництва громад є питання поводження з твердими побутовими відходами, фінансування позашкільної освіти, надання соціальних та адміністративних послуг, утримання інклюзивно-ресурсних центрів тощо.
Громади Житомирщини добре знають, що завдяки міжмуніципальному співробітництву можуть значно посилити власну спроможність вирішувати питання місцевого розвитку, ефективніше виконувати свої повноваження та надавати якісніші послуги людям. Як результат, в області зростає кількість договорів про співробітництво. На початку 2017 року серед 72 договорів про співробітництво громад в усій Україні, громади Житомирщини уклали лише 1 договір. А вже зараз з 357 договорів 20 укладено місцевими радами Житомирської області.
Один з прикладів - договір про співробітництво між Станишівською та Тетерівською об’єднаними громадами про спільне надання адміністративних послуг населенню. Житомирський центр розвитку місцевого самоврядування, що створений в рамках Програми «U-LEAD з Європою», надавав експертну підтримку цим громадам.
Об’єднані громади домовилися спільно підвищити якість надання адміністративних послуг населенню у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Кожна з громад отримала низку переваг:
Станишівська ОТГ:
Тетерівська ОТГ:
В результаті міжмуніципального співробітництва Станишівської та Тетерівської сільських об’єднаних громад громадяни отримали вже близько 150 послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Теги:
співробітництво адміністративні послуги
Область:
Житомирська областьГромади:
Станишівська сільська об’єднана територіальна громада Тетерівська сільська об’єднана територіальна громада Станишівська територіальна громада Тетерівська територіальна громадаДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...