Президент Петро Порошенко наголошує, що головна мета децентралізації розвиток об’єднаних територіальних громад і формування в них «нових точок зростання» як за рахунок бюджетних, так і за рахунок приватних коштів інвесторів. Багато проектів вже реалізуються.
«Зробити це маємо не згори, показуючи у Києві населений пункт на мапі. Стратегічна мета децентралізації – зробити регіони активними економічними гравцями, дати самим регіонам створити нові точки зростання», - сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Запорізької області.
За його словами, сьогодні кожен міський або сільський, селищний голова створюють свій інвестиційний клімат. «Боряться з гроші, бо ці гроші залишаться громаді. Мені дуже приємно, що за останні п’ять років ми повернули до життя деякі території, де час зупинився ніби ще у дев’яностих. І тепер мусимо синхронізувати цей час із європейським, вийти на європейські стандарти життя», - сказав він.
«В регіонах є критична маса потрібних для економічного вибуху ініціативних людей, в регіонах є бажання людей отримані від децентралізації можливості реалізувати. Моє послання вам – друзі, дійте. Ви маєте тверду підтримку Президента. Рухайте Запоріжжя і всю Україну вперед», - додав Петро Порошенко.
Він висловив думку, що державні інвестиції у цьому напрямку були і є «сигналом інвесторам». «Це просто привертання уваги, а левова частина інвестицій має бути приватними і муніципальними. Далі, після нас, настає черга приватного інвестора і чимало їх вже впроваджують унікальні проекти на рівні більшості об’єднаних територіальних громад», - констатував Президент.
«Але, друзі мої, інвестор не просто так інвестує – він хоче бачити на власні очі перспективи території. З одного боку – держава дає перспективи, з іншого боку –місцева влада, з третього боку – люди. І тому ми розпочали принципову і колосальну роботу із формування планів перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки», - сказав Глава держави. Він зазначив, що йдеться про формування переліку у кожному регіоні стратегічних інфраструктурних проектів, що сформовані на основі запиту громад і підтримані громадами.
«Там враховані інтереси дітей, молоді, дуже важливо – людей із обмеженими можливостями», - підкреслив Петро Порошенко.
«А головне – ми знайшли захищені механізми фінансування. Кожен підтверджений проект у найближчі роки гарантовано отримає часткове або повне бюджетне фінансування. Це – позитивні інвестиційні маркери для інвесторів, які досі не визначили свої пріоритети і вагаються ще в оцінках перспектив України. Дехто вагається, а дехто вже йде і напряму інвестує», - резюмував Глава держави.
Президент також повідомив, що за його дорученням голови ОДА, у тому числі і Запорізької області, подали низку проектів, реалізацію яких планує підтримати Євросоюз. «Стосується це і будівництва доріг, будівництва інфраструктурних проектів, допомоги переселенцям і інших напрямків, які мінімізують наслідки російської агресії», - зазначив він.
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...