28 квітня 2025
Децентралізація

Від децентралізації — до зірок

У селі Волоське, що входить до складу Новоолександрівської сільської ОТГ, поряд із будівлею місцевої школи споруджують «з нуля» великий триповерховий корпус. У ньому облаштують два спортивних і актових зали, кабінети природних наук із лабораторіями. Нині на повен хід йде будівництво першого поверху.

«Децентралізація дала поштовх стрімкому розвитку громад. Допомагаємо їм втілювати найважливіші проекти, — каже голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. — У Волоській школі не вистачає приміщень для навчальних занять. Там будуємо «з нуля» новий корпус. Аби діти гармонійно розвивалися, створюємо для них умови».

Як розповідають в територіальній громаді, Волоській школі — 80 років. У ній навчається майже 150 учнів. Два роки тому будівлю школи реконструювали за обласний кошт. Нині вона має сучасний вигляд і зовні, і всередині. Проте всіх проблем ремонт не розв’язав. У школі не вистачає приміщень. Немає теплих вбиралень — туалет лише на вулиці. Уроки фізкультури відбуваються в коридорі, шкільні свята — у фоє. Немає кабінетів фізики, хімії, біології. Замість лабораторних і практичних робіт — конспекти і презентації. Тому в селі вирішили, що найкраще рішення — побудувати ще один шкільний корпус. Що там буде — обговорювали всією громадою.

Найжвавіші дискусії відбувалися між самими школярами, каже староста Волоської ОТГ Андрій Пінчук. «Вартість проекту — понад 45 млн грн. Тому левову частку коштів на його втілення в життя виділила обласна влада, решту — сільрада, — зазначив староста. — Спасибі всім, хто взяв участь у реалізації цього проекту. З новим корпусом школа стане центром розвитку всієї громади. Там відбуваються сільські свята, працюють спортивні секції — і для дітей, і для дорослих». Новий корпус з’єднають переходом з основною будівлею. Зараз підрядники зводять каркас майбутньої будівлі. Працюють на першому поверсі — вмонтовують залізобетонні конструкції. «Сподіваємося, новий корпус ще більше прикрасить нашу чудову школу. Головне — нарешті в нас буде приміщення, якого чекали багато років», — розповідає директор школи Тетяна Басенко.

Найбільше учні мріють про актовий і спортивний зали. Дівчатка хочуть займатися танцями, хлопці — спортом. У новому корпусі буде два спортзали. Великий зал — для ігрових видів спорту, трохи менший — для занять бойовими мистецтвами. Облаштують роздягальні й душові. Планується використовувати нову спортивну базу і для занять туризмом. А ще — з’являться секції водних видів спорту. Школярі плаватимуть на байдарках — подорожуватимуть мальовничими околицями, адже село Волоське стоїть на березі Дніпра. У новому корпусі також облаштують кабінети природних наук, лабораторії, а на третьому поверсі буде своя обсерваторія.

21.02.2019 - 16:38 | Переглядів: 13071
Від децентралізації — до зірок

Теги:

кращі практики освіта освіта

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Новоолександрівська територіальна громада

Джерело:

День

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

28 квітня 2025

Реформування української освіти - представники ОВА обговорили найбільш актуальні питання

Реформування української освіти - представники...

23-25 квітня керівники органів управління освітою обласних військових адміністрацій мали змогу обговорити актуальні...

28 квітня 2025

Підвищення енергоефективності будівель - рекомендації учасників хакатону

Підвищення енергоефективності будівель -...

  24-25 квітня 2025 року у Трускавці відбувся дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель”....

28 квітня 2025

Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка

Що передбачає новий законопроєкт «Про...

Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...

28 квітня 2025

30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»

30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...

30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...