У грудні 2018 року завершився проект «Управління містом і міською/сільською громадою в моделі партнерства та співпраці – адаптація до українських умов», який спільно впроваджували Асоціація міст України та Асоціація польських міст у співпраці з містом Плоцьк (Польща) за фінансування Міністерства закордонних справ республіки Польща.
Учасниками проекту були місто Житомир та Ємільчинська і Станишівська ОТГ Житомирської області. Польські партнери - місто Плоцьк, Гміна Гомбін та Гміна Гродіск-Мазовєцкий.
У ході реалізації проекту представники місцевого самоврядування з України здобували управлінські навички у питаннях просторового розвитку, зокрема, вивчали, як об’єднати зусилля задля розвитку спільних територій – об’єднаних громад та міст обласного значення. Українські посадовці генерували ідеї проектів, які можуть бути впроваджені в їхніх громадах, враховуючи досвід польських колег та адаптуючи його до українських умов та реалій (більше про проект).
За результатами проекту підготовлений посібник «Управління містом і міською/сільською громадою в моделі партнерства та співпраці – адаптація до українських умов» (ЗАВАНТАЖИТИ 9,6 МБ).
Видання складається з двох частин. Перша містить інформацію про громади-партнери з Польщі, які брали участь в проекті, про польський досвід управління громадою за моделлю партнерства та співпраці, пояснення вкладається в поняття «партнерства та співпраці». Друга частина - інформація про українські громади-учасниці проекту, про досвід, який здобули фахівці місцевих рад під час реалізації проекту, та висновки, що оформлені у вигляді проектних заявок.
Посібник також можна завантажити на сайті АМУ.
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Асоціація міст України
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...