Три гірські громади - Славська ОТГ із Львівської області та села Вигода і Долина з Івано-Франківщини - декларують наміри про співпрацю у сфері економічного розвитку територій.
Підписання Меморандуму про субрегіональне співробітництво територіальних громад заплановане на п’ятницю, 14 грудня 2018 року об 11:00 в приміщенні Вигодського «Центру спадщини».
Усі три громади мають потужний туристично-рекреаційний потенціал та починають розвивати інфраструктуру відпочинку.
Славська ОТГ розбудовує сучасний європейський гірськолижний курорт, який потребує розгалуженої інфраструктури доріг, пішохідних та велосипедних шляхів, відпочинкових та оздоровчих комплексів, індустрії розваг тощо. Цього року громада розпочала проектування та будівництво відповідної автомобільної дороги, що у майбутньому забезпечить їй доступ до сусіднього долинського району, сіл Сеничів і Вишків.
Село Вигода працює над розвитком проекту «Карпатський трамвай», що вже став візитною карткою Вигоди, як майбутнього центру новоствореної ОТГ. Тільки минулого року цією туристичною атракцією скористалися більше 30 тисяч туристів, що дало потужний імпульс для розвитку туристичних та супутніх сервісів у всіх навколишніх селах.
Проект передбачає відновлення та продовження унікального вузькоколійного маршруту вздовж річки Мізунка до села Вишків, а також будівництво і продовження автошляху з боку Славської ОТГ від села Верхня Рожанка до Вишкова. Цей інфраструктурний проект забезпечить спільний доступ до сусідніх територій та позитивно вплине на розвиток цих територій.
Ще одним туристичним фактором активності буде капітальний ремонт дороги Р-21 Долина –- Вишків – Хуст, що пожвавить сферу відпочинку та збагатить економіку краю.
Туристичну привабливість має і Долинська бальнеологія, яка раніше славилася мінеральними водами та солями, лікувальні властивості яких підтверджені висновками спеціалізованих інститутів. Значні поклади зосереджені у Мізуні, Мислівці та Долині.
Все це створює передумови для розвитку регіонального міжобласного проекту, що покликаний об’єднати ресурси та зусилля органів місцевого самоврядування, бізнесу та держави.
Об’єднавши зусилля, громади мають намір спільно попрацювати над залученням коштів проектів міжнародної технічної допомоги.
У перспективі передбачається створення Асоціації органів місцевого самоврядування вказаних територій, залучення експертів та розробка спільного стратегічного плану розвитку туристичного субрегіону.
Фото: DOBRE
Теги:
гірські території культура співробітництво туризм
Область:
Івано-Франківська область Львівська областьГромади:
Славська територіальна громадаДжерело:
Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування
20 січня 2025
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує...
В цьому випуску «На своєму місці» - про те, як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість. Велике місто, зі своїм...
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...