03 березня 2024
Logo slogan
Категорії
  1. Головна
  2. Зміни до законодавства
Зміни до законодавства
Зміни до законодавства

Відкритий діалог «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки»

 

У серпні 2020 року в регіонах розпочались відкриті дискусії «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки». Під час заходів обговорюються законопроекти про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації, а також проекти змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування та змін до Податкового законодавства, які розширять можливості нарощування надходжень до місцевих бюджетів. З текстами цих законопроектів можна ознайомитися ТУТ

Передбачалося, що ці законопроекти мають бути прийняті до кінця поточного року, щоб вже з наступного України мала якісно нову систему органів місцевої влади. 

17 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». Тож вже відбулися зміни у структурі бюджетної системи та у повноваженнях органів місцевого самоврядування. Законодавчим актом, зокрема, розмежовуються  дохідні і видаткові джерела надходження між районними та місцевими бюджетами, скасовується спрямування надходжень від ПДФО до районних бюджетів та виключається  районний рівень із системи горизонтального вирівнювання податкоспроможності. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.

Участь у заходах беруть урядовці, народні депутати, представники обласних та районних державних адміністрацій, територіальних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти.

Організовує відкриті дискусії Міністерство розвитку громад та територій за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

У цій рубриці збиратимемо усі матеріали, що стосуються подальших законодавчих змін. Крім того, тут усі бажаючі можуть поставити запитання, які стосуються майбутнього розподілу повноважень та ресурсів між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також між органами місцевого самоврядування різних рівнів.