20 November 2024
Децентралізація
Views: 1927

Указом Президента України № 61/2021 від 19.02.2021 року утворена Ольгинська селищна військово-цивільна адміністрація Волноваського району Донецької області. До цього моменту за перспективним планом існувала Ольгинська територіальна громада, у якій виборів не було, а сільські й селищні ради продовжували виконувати свої повноваження відповідно до ЗУ "Про місцеве самоврядування". Відповідно до ст. 3 ЗУ "Про військово-цивільні адміністрації" "у разі утворення військово-цивільної адміністрації населених пунктів повноваження відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів припиняються з дня призначення керівника такої військово-цивільної адміністрації. Повноваження виконавчих органів зазначених рад, апаратів цих рад та їх виконавчих комітетів, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у таких органах та апаратах, припиняються з дня, наступного за днем прийняття рішення зазначеним керівником військово-цивільної адміністрації населених пунктів про можливість цієї військово-цивільної адміністрації здійснювати повноваження, віднесені законом до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад." У разі призначення керівника Ольгинської ВЦА хто повинен звільнити селищного голову, секретаря, заступника селищного голови з питань діяльності виконкому у який термін і на підставі якої статті? При цьому селищний голова пенсійного віку й зараз перебуває на довготривалому лікарняному. Секретар не може повернутись на попереднє місце роботи. Чи повинна бути сплачена якась компенсація або допомога при звільненню голові, секретарю й заступнику селищного голови з питань діяльності виконкому й у якому розмірі?

  1. звільнення зазначених посадових осіб відбувається на підставі ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», з дня призначення керівника такої військово-цивільної адміністрації (селищний голова, секретар) та з дня, наступного за днем прийняття рішення зазначеним керівником ВЦА населених пунктів про можливість цієї ВЦА здійснювати повноваження, віднесені законом до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради);
  2. лікарняний не впливає на припинення повноважень за виборною посадою;
  3. гарантії, передбачені ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» поширюються на селищного голову та секретаря селищної ради (на заступника – не поширюються). Зокрема, щодо виплати протягом не більше 6 місяців середньомісячного заробітку за рахунок місцевого бюджету – така виплата можлива у разі звільнення з попереднього місця роботи за п. 5 ст. 36 КЗпП (перехід на виборну посаду), неможливості надання попередньої роботи (посади), а за її відсутності - іншої рівноцінної роботи (посади) та у разі відстуності права на будь-який вид пенсії.

Share: