Доброго дня. Вам ставили питання: "Підскажіть, будь ласка, чи можна залишок коштів районного бюджету передати не правонаступнику - районній раді, а до бюджету громади (селищного бюджету), якщо все майно та юридичні особи (школи, лікарні, культурні заклади та ін та території селища ) передано до комунальної власності цього селища."Ви надали відповідь: "Якщо було прийнято на себе відповідні зобов'язання, що виникли у попередніх періодах – то так, можна." з якої зрозуміло, що виключно за умови наявності попередніх зобов'язань вільні залишки могли бути перераховані до селищного бюджету. Але якщо такі зобов'язання відсутні, а вільні залишки у повному обсязі вже перераховані до бюджету громади(селищної ради) за підписом начальника фінуправління РДА -чи мала вона право це робити? Що тепер має робити районна рада- звертатись до правоохоронних органів та прокуратури? чи до до профільного підрозділу ОДА? Чи може дати мінрегіон якісь офіційні роз'яснення керівникам фінуправлінь-тому що по багатьох областях є схожі ситуації, фінуправління не розуміють як їм трактувати цю норму закону, "взяли паузу" і очікують, не перераховують кошти ні в бюджет райради ні в бюджет громад.
Відповідно до п.62 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» залишки коштів, що утворилися на кінець бюджетного періоду на рахунках районних бюджетів ліквідованих районів, перераховуються одночасно до районного бюджету новоутвореного району, бюджету територіальної громади з урахуванням цільового призначення таких коштів, особливостей розподілу нерухомого майна (для прикладу: кошти освітньої субвенції повинні бути перераховані до бюджету громади, у власність якої переходять відповідні заклади освіти і т.п.) на підставі платіжних доручень за підписом голови районної ради новоутвореного району або голови комісії з реорганізації районної ради, що припиняється, або керівника місцевого фінансового органу, утвореного до утворення та ліквідації районів.
Відповідно до статті 65 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 14 Кодексу перевищення залишку коштів загального фонду місцевого бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду становить вільний залишок коштів місцевих бюджетів, який використовується на проведення витрат місцевого бюджету згідно із змінами до рішення про місцевий бюджет.
Share: