20 September 2024
Децентралізація
Views: 907

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, як правильно оформими договір про використання приміщення ЦНАП при РДА для сільської громади?

Відповідь надав: Роман Матвійчук, старший експерт напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»":

"Відповідно до абзацу 2 пункту 2 частини 3 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» від 03.11.2020 № 943 Кабінет Міністрів України зобов’язано протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

«затвердити методичні рекомендації щодо утворення центрів надання адміністративних послуг міськими, селищними радами, що здійснюють свої повноваження в населених пунктах - адміністративних центрах районів (станом на 1 січня 2020 року), та ліквідації центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, передбачивши, зокрема, передачу з державної власності чи спільної власності територіальних громад району в комунальну власність відповідних селищних, міських громад об’єктів нерухомого та рухомого майна центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, що ліквідуються».

Також згідно з абзацом 26 статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «територія територіальної громади - нерозривна територія, в межах якої територіальна громада здійснює свої повноваження щодо вирішення питань місцевого значення відповідно до Конституції і законів України, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування».

Тому, на нашу думку, приміщення ЦНАП РДА, розташовані в адміністративних центрах «старих» районів, можуть бути передані лише у комунальну власність міських, селищних територіальних громад, а не сільських.

Оскільки приміщення ЦНАП РДА розташовані поза територією сільських територіальних громад, то, зазвичай, укладення сільськими радами договорів з метою використання цих приміщень для надання адміністративних послуг мешканцям власних громад не сприятиме наближенню цих послуг до жителів відповідних сільських територій.

З досвіду реалізації Програми «U-LEAD з Європою», в одиничних випадках, в силу географічних особливостей, автошляхів у сільських територіальних громадах, розташованих поруч з адміністративними центрами «старих» районів – окремими колишніми містами обласного значення, можливим є укладення договору про співробітництво територіальних громад у сфері адміністративних послуг між сільською територіальною громадою і відповідною міською територіальною громадою. Детальніше про співробітництво територіальних громад, у т.ч. про зразки договорів, у Посібнику: https://tsnap.ulead.org.ua/wp-content/uploads/2020/07/MMS.pdf.

У сільській територіальній громаді необхідно організувати доступ до адміністративних послуг, у т.ч. як шляхом створення основного офісу ЦНАП на власній території (чи укладення договору про співробітництво територіальних громад з сусідньою громадою, у якій вже функціонує або створюється ЦНАП), так і віддалених робочих місць адміністратора ЦНАП або ж через залучення старости до надання адміністративних послуг.

Пропонуємо Вам звернутися до Служби експертної підтримки ЦНАП Програми «U-LEAD з Європою» та отримати передбачену допомогу зі створення ЦНАП у Вашій громаді, заповнивши заявку за адресою: https://tsnap.ulead.org.ua/helpdesk/

Будемо раді надати допомогу Вашій громаді!"

Share: