11 January 2025
Децентралізація
Views: 337

Доброго дня. Цього року до ї міської ОТГ приєднались села але без прийняття ними рішень про добровільне приєднання до даної міської ради. З огляду на це виникає питання яким законодавством керуватися щодо прийняття рішення про їх приєднання та про реорганізацію даних сільських рад . А також чи потрібно змінювати назву міської ради на міську територіальну громаду?Відповідь прошу надати з вказівкою на нормативноправові акти та направити на ел.адресу що вищезазначено.

Навесні цього року Кабінету Міністрів України було надане право затверджувати території територіальних громад та визначати їхні адміністративні центри (див. п. 7-1 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» згаданого Закону). Кабінет Міністрів України виконав цю функцію, затвердивши відповідні розпорядження 12.06.2020 р., а отже, вибори до органів місцевого самоврядування відбувалися вже на новій територіальній основі та без застосування приписів ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Порядок реорганізації ОМС визначено Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (для сільських, селищних та міських рад це буде п. 6-1 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Вимоги до найменування ОМС визначені пп. 20 п. 6-1, про який вже згадувалося вище (у редакції Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій»). Протягом року з моменту набрання чинності цими змінами державну реєстрацію зміни найменування можна буде здійснити безкоштовно. Строк здійснення перенайменування законом не визначений.

Share: