Кругий стіл під назвою “Функціональна децентралізація в Україні” організував інститут громадянського суспільства за підтримки міжнародного фонду “Відродження”.
Інститут громадянського суспільства анонсував низку подібних зібрань в інших областях України, які відбудуться найближчим часом.
Три десятки представників місцевих громад, активістів і бізнесу зустрілися з експертами в галузі місцевого самоврядування. Представники Інституту громадянського суспільства, Інституту розвитку територій, громадської організації “Ділова рада України” і Центру політико-правових реформ наголошували на необхідності проведення децентралізації в Україні. Експерти зазначили, що підготували повний пакет реформ для оновлення місцевого самоврядування, тепер справа за народними обранцями, які мають ці зміни запровадити.
На думку експертів, після реформи маленькі сільські громади мають об`єднатися. Це дозволить заощаджувати необхідні для утримання адміністративного апарату гроші, а також отримати ресурс для реального поліпшення умов життя мешканців громад. Разом із цим експерти відзначають необхідність збільшення оподаткування жителів, зокрема запровадження податка на нерухомість, який є нормою у західних країнах.
Думку експертів підтримали активісти місцевих громад. Вони погоджуються з тим, що місцеві органи влади мають мати більшу самостійність, у місцевих бюджетах мають залишатися кошти, а мешканці громад мають відчути, що можуть впливати на посадовців. Разом із тим хмельницькі активісти зійшлися на тому, що не потрібно очікувати прийняття пакету реформ з децентралізації. Діяти необхідно зараз. Так вже зробили 6 хмельницьких сільських рад, вони навіть створили спільне комунальне підприємство.
Матеріали отримані учасниками круглого столу дозволять легко донести суть реформи до своїх колег та знайомих.
Share the news:
13 November 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 November 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 November 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...